0

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai peržengė pirmąjį VTB Vieningosios lygos atkrintamųjų varžybų barjerą. Antrosiose aštuntfinalio rungtynėse Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai namuose 82:61 (21:16, 22:19, 18:12, 19:14) pranoko Žemutinio Naugardo „Nižny Novgorod“ ekipą bei serijoje iki dviejų pergalių triumfavo rezultatu 2:0.

Ketvirtfinalyje vilniečiai susitiks su Maskvos srities „Chimki“ krepšininkais, kuriuos treniruoja lietuvis Rimas Kurtinaitis.

Rungtynės prasidėjo labai atkakliai (6:4). „Siemens“ arenos žiūrovus kiek išgąsdino J.Valančiūnas, iš pirmo žvilgsnio labai skausmingai parkritęs ant parketo, tačiau „centras“ rimtesnių susižeidimų išvengė. „Lietuvos rytas“ pradėjo naudotis tuo, jog svečiams taškus rinko vienintelis P.Brežecas ir perėmė iniciatyvą - 12:7. Vis dėlto įsibėgėjus ir kitiems „Nižny Novgorod“ žaidėjams kova ir toliau vyko taškas į tašką - 15:13.

Pirmąjį kėlinį rezultatu 21:16 laimėjęs „Lietuvos rytas“ antrajame ketvirtyje bandė dar labiau atitrūkti, bet varžovai buvo atkaklūs - 26:23. Kėlinuko viduryje aikštėje kilo susistumdymas - ant parketo su priešininku nugriuvęs susistumdė V.Dilys, o bendraklubį atskubėjęs ginti T.Rice'as taip pat įsivėlė į neramumų sūkurį. Tiesa, žaidėjai buvo išskirti ir mačas tęsėsi.

Po pertraukos „Lietuvos ryto“ puolimas ėmė gerokai strigti, todėl rusai nedideliais žingsniais mažino deficitą - 45:41. Vis dėlto „Nižny Novgorod“ klubas nutarė padėti vilniečiams - po numušto kamuolio po švilpuko buvo įskaityti du taškai, o čia pat priešininkai buvo nubausti ir technine pražanga - 50:41. Dar keli sėkmingi epizodai ir „Lietuvos rytas“ susikrovė solidų pranašumą - 59:43. Prieš lemiamą mačo dalį sostinės klubas užtikrintai buvo priekyje - 63:47.

Ketvirtajame kėlinyje beliko sutvarkyti formalumus. Tiesa, ir lemiame ketvirtyje netrūko smulkių incidentų - abipusėmis pražangomis buvo nubausti tarpusavyje grubiai žaidę ir akis į akį apsižodžiavę R.Seibutis bei „Nižny Novgorod“ aukštaūgis.

Primename, jog „Lietuvos rytui“ dar nepadėjo traumuotas Lawrence'as Robertsas.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 17, A.Jomantas 13 (6 atk. kam.), J.Valančiūnas 12, V.Dilys 9, S.Babrauskas (7 atk. kam.), P.Samardžiskis ir T.Rice'as po 8, M.Katelynas 7.