Paskutinėse LKL reguliariojo sezono rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ namuose 90:81 (24:18, 20:25, 20:24, 26:14) palaužė Kauno „Žalgirį“ ir užsitikrino savo aikštės pranašumą visose atkrintamųjų varžybų serijose.

Pirmajame rate „Lietuvos rytas“ susikaus su kitu sostinės klubu „Perlu“, o antrąją vietą užėmęs „Žalgiris“ susitiks su Prienų „Rūdupiu“.

Susitikimas prasidėjo K. Bajramovičiaus dvitaškiu – 2:0. Netrukus T. Watsonas atstatė pusiausvyrą – 2:2. Po penkių iš eilės D. Zavacko taškų svečiai paprašė pirmosios minutės pertraukėlės– 10:4. Po jos kauniečių žaidimas ir toliau negerėjo. Šeimininkai susikrovė 7 taškų pranašumą – 18:11. Šiandien gimtadienio švenčiančio M. Browno septynių iš eilės pelnytų taškų dėka „Žalgiris“ priartėjo (18:16), tačiau J. Valančiūnas surinko šešis taškus iš eilės ir „Lietuvos rytas“ vėl atitrūko – 24:18.

Antrojo ketvirčio pradžioje I. Miloševičius už pastovius ginčus su teisėjais buvo nubaustas technine pražanga. Tiesa, LKL vicečempionai šia varžovų dovanėle nepasinaudojo. D. Šalenga realizavo vieną baudos metimą iš dviejų, o T. Watsonas prarado kamuolį – 24:26. Įpusėjus kėliniui D. Šalengos dvitaškis pirmą kartą „Žalgirį“ išvedė į priekį – 28:29.

Netrukus D. Šalenga pataikė ir iš trijų taškų zonos bei R. Kurtinaitį privertė prašyti minutės pertraukėlės – 32:28. Likus žaisti 2 minutes ir 26 sekundes D. Šalenga dar kartą pataikė iš toli R. Kurtinaitis vėl sustabdė rungtynes – 40:33. Po minutės pertraukėlės vilniečiai spurtavo 7:0 bei atstatė pusiausvyrą – 40:40. Baudos metimus paskutinėmis sekundėmis sumetęs M. Gecevičius išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį – 44:43.

Po ilgosios pertraukos iniciatyvą į savo rankas perėmė sostinės krepšininkai, kurie K. Bajramovičiaus taškų dėka atitrūko – 51:45. Netrukus sekė sėkminga kauniečių atkarpa leidusi jiems sumažinti deficitą iki minimumo – 52:53. Įpusėjus ketvirčiui M. Kalniečio tritaškis vėl išlygino rezultatą – 55:55. Užsimezgusi kova taškas į tašką vyko visą antrąją kėlinio pusę. Sėkmingiau paskutines sekundes sužaidęs „Žalgiris“ po trisdešimties minučių pirmavo 64:67.

Lemiamą ketvirtį dvitaškiu pradėjęs T. Klimavičius savo ekipai suteikė rekordinį penkių taškų pranašumą – 64:66. Sužaidus 3 minutes po dviejų iš eilės A. Čapino tolimų metimų kauniečiai buvo priekyje jau 69:75. Vilniečiai į kiekvieną sėkmingą varžovų ataką atsakydavo tuo pačiu. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ dar pirmavo 74:80.

Po reklaminės minutės pertraukėlės I. Miloševičiaus ir M. Gecevičiaus reidai po krepšiu iš pradžių atstatė pusiausvyrą (80:80), o I. Miloševičiaus perimtas kamuolys ir dvitaškis pakėlė visą „Siemens“ areną ant kojų bei vėl išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį – 82:80. Pratęsę sausą atkarpą iki 10:0 šeimininkai įgijo 4 taškų persvarą – 84:80.

Likus žaisti 1 minutę bei 33 sekundes J.Valančiūnas buvo nubaustas nesportine pražanga, tačiau jos „Žalgiris“ nesugebėjo tinkamai išnaudoti: D. Šalenga realizavo tik vieną baudą iš dviejų, o čia pat jo tolimas metimas skriejo pro šalį – 84:81. Tašką šiose rungtynėse padėjo M. Gecevičiaus tritaškis prasidėjus paskutinei minutei – 87:81. Galutinis susitikimo rezultatas 90:81.

„Lietuvos rytas“: I. Miloševičius 20 (9 rez. perd.), M. Gecevičius 17, D. Zavackas ir K. Bajramovičius – po 13, J. Valančiūnas 10 (7 atk. kam.), V. Ginevičius 4, S. Buterlevičius 2.

„Žalgiris“: D. Šalenga 20, T. Watsonas (7 atk. kam.) ir M. Brownas – po 11, A. Čapinas 10, T. Klimavičius (6 atk. kam.) ir M. Kalnietis – po 9, M. Pocius ir M. Begičius po 4, A. Milaknis 3.