0
TV3

Vilniaus „Lietuvos rytas“ VTB Vieningosios lygos varžybose šventė eilinę pergalę. Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniai namuose 101:79 (28:22, 25:19, 27:18, 21:20) sutriuškino Zgoželeco „Turow“ krepšininkus.

„Lietuvos ryto“ startinis penketas: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Steponas Babrauskas, Darius Songaila ir Juanas Palaciosas.

Dėjimu rungtynes pradėjęs D.Songaila ir vėliau terorizavo varžovų gynybą – po jo šeštojo taško paeiliui „Lietuvos rytas“ pirmavo 6:3. Vėliau 4 taškais prisidėjo sostinės klubo kapitonas S.Babrauskas. Aikštės šeimininkai neprisileido varžovų arčiau. Po J.Palacioso taškų „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 18:12. Artėjant kėliniui į pabaigą svečiai iš Lenkijos vis dažniau rasdavo spragų vilniečių gynyboje – prasidėjus priešpaskutinei minutei rezultatas tapo lygus (22:22). Spurtu 6:0 ketvirtį užbaigę A.Petrovičiaus auklėtiniai po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 28:22.

„Lietuvos rytas“ ir antrajame kėlinyje demonstravo geležinę gynybą – sužaidus 2 minutes vilniečiai turėjo dviženklę persvarą (32:22). Aikštės šeimininkai tvirtai kontroliavo rungtynių eigą (40:29). Kelias sėkmingas atakas surengę „Turow“ krepšininkai pamėgino priartėti (36:42), tačiau O.Cooko ir M.Gecevičiaus tolimi šūviai atstatė dviženklį pranašumą (48:38). Įpusėjus rungtynėms „Lietuvos rytas“ priekyje 53:41.

Po didžiosios pertraukos sugrįžę sostinės krepšininkai sužaidė galingą atkarpą 14:4 ir įgijo 22 taškų persvarą (67:45). Aikštėje dominavęs „Lietuvos rytas“ demonstravo nestringantį puolimą bei nesuteikė varžovams lengvų progų (76:55). Prieš paskutinį kėlinį vilniečiai turėjo triuškinantį pranašumą – 80:59.

Ketvirtajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ sėkmingai žygiavo pergalės link – įpusėjus ketvirčiui vilniečiai užtikrintai pirmavo 92:72. A.Petrovičius išgirdo sirgalių prašymą į aikštę išleisti Edviną Šeškų. Galingu dėjimu krepšį sudrebino T.Lydeka, sulaukęs gausybės komandos draugų ir sirgalių ovacijų. Aistruoliai reikalavo 100-ojo taško ir šį norą išpildė Eimantas Bendžius, pataikęs tritaškį. Galutinis rezultatas – 101:79.