„Lietuvos rytas“ pralaimėjo Ispanijoje

Ispanijos Bilbao mieste vykusiose paskutinėse Europos taurės šešioliktfinalio rungtynėse triumfavo „Iurbentia“ krepšininkai, kurie 67:59 (17:15, 16:16, 18:16, 16:12) įveikė Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą ir iškovojo pirmą vietą L grupėje.

Vilniečiai beveik tris minutes nesugebėjo atidaryti savo taškų sąskaitos, tačiau aikštės šeimininkai per tą laiką taip pat pelnė vos du taškus. Sužaidus keturias minutes Chuckas Eidsonas dvitaškiu su pražanga pirmą kartą išvedė svečius į priekį – 5:2. Visgi Bilbao klubas netrukus išlygino rezultatą (6:6), o Marko Baničius besibaigiant ketvirčiui išvedė į priekį „Iurbentia basket“ klubą - 13:11. Kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai buvo dar labiau padidinę savo pranašumą (17:12), tačiau Artūras Jomantas paskutinėmis ketvirčio sekundėmis pataikė iš toli ir sumažino deficitą iki dviejų taškų – 17:15.

Antrajame kėlinyje ir toliau kova vyko taškas į tašką. A.Jomantas tolimu metimu buvo išvedęs „Lietuvos rytą“ į priekį (18:17), tačiau aikštės šeimininkai netrukus vėl persvėrė rezultatą savo baudai - 22:20. Iki pat didžiosios pertraukos aikštelėje niekas kardinaliai nepakito. „Iurbentia basket“ komanda išlaikė nežymia persvarą ir po dviejų kėlinių aikštelės šeimininkai priekyje – 33:31.

Trečiąjį kėlinį ispanai pradėjo spurtu 9:2 ir „Iurbentia basket“ ekipa įgijo rekordinę persvarą - 42:33. Visgi vilniečiai sugebėjo atsitiesti ir po A.Jomanto dvitaškio trečiajame ketvirtyje sužaidus šešias minutes ekipas jau teskyrė du taškai - 44:42. negana to, po Justo Sinicos tolimo metimo prasidėjus paskutinei šio ketvirčio minutei „Lietuvos rytas“ vėl persvėrė rezultatą savo naudai - 47:46. Visgi ketvirtį aikštės šeimininkai baigė atkarpa 5:0 ir po Janio Blumo tritaškio įgijo penkių taškų persvarą – 51:47.

Lemiamą ketvirtį J.Blumas pradėjo dar dviem tolimais metimais ir „Lietuvos ryto“ deficitas pirmą kartą tapo dviženklis - 47:59. Nors Donato Zvacko dvitaškis su pražanga buvo sumažinęs Lietuvos vicečempionų deficitą iki devynių taškų (50:59), Renaldas Seibutis ir J.Blumas tritaškiais dar labiau padidino „Iurbentia basket“ komandos persvarą – 65:52. „Lietuvos rytas“ atsakė dar viena sėkminga atkarpa ir likus žaisti dvi minutes aikštės šeimininkų persvara sumažėjo iki aštuonių taškų – 65:57. Per likusį laiką vilniečiai jau nesugebėjo daugiau priartėti ir patyrė nesėkmę rezultatu 59:67.

Tokiu būdu „Lietuvos ryto“ klubas balandžio 2 dieną Turine vyksiančiame Europos taurės turnyro finalo aštuoneto varžybose susitiks su Trevizo „Benetton“ (Italija) ekipa, o „Iurbentia basket“ komanda išmėgins savo jėgas su „Zadar“ krepšininkais iš Kroatijos.

„Iurbentia basket“: M.Baničius 24 (dvitaškiai 8/14, baudos 8/8, 14 atk. kam.), J.Blumas 12 (tritaškiai 4/5), R.Seibutis 9 (17 min., dvitaškiai 3/5, tritaškiai 1/4, 1 rez. perd., 1 per kam., 1 kl.).

„Lietuvos rytas“: M.Petravičius 13 (dvitaškiai 4/5, 7 atk. kam.), D.Zavackas 12 (tritaškiai 1/7), A.Jomantas 11, Ch.Eidsonas 10 (6 kl.), J.Sinica 5, M.Lukauskis ir S.Babrauskas - po 3, E.Dainys 2.

Priminsime, kad pirmojo rato dvikovoje Vilniuje „Lietuvos ryto“ ekipa palaužė „Iurbentia“ klubą rezultatu 73:71.