Kšištofas Lavrinovičiaus su laisvalaikio apranga ir komentatoriaus ausinėmis stebėjo, kaip naujoji jo komanda Vilniaus „Lietuvos rytas“ skina jau eilinę pergalę Europos taurėje. Reguliarųjį sezoną vilniečiai uždarė rezultatyvia pergale prieš Jeruzalės „Hapoel“ krepšininkus – 98:88.

Antradienį sostinės klubą papildęs K.Lavrinovičius šį vakarą komandos draugų žaidimą dar stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio, kaip ir traumą besigydantis Travisas Leslie.

Aikštės šeimininkų startinis penketas: Adas Juškevičius, Martynas Gecevičius, Mindaugas Lukauskis, Gediminas Orelikas ir Antanas Kavaliauskas.

Nors rungtynės vilniečiams nieko nelėmė, „Lietuvos rytas“ mačą pradėjo solidžia atkarpa 5:0. Vilniečiai nuo pirmųjų minučių laikė iniciatyvą savo rankose ir užtikrintai pirmavo 13:6. A.Kavaliauskas galingai įkrovė iš viršaus ir savo dėjimą pirštu adresavo šalia atsarginių suolo sėdėjusiam K.Lavrinovičiui.

Savo sąskaitą atidarė kątik aikštėje pasirodęs Ž.Janavičius, o B.Baronas tritaškiu pirmą kartą padidino skirtumą iki dviženklio – 28:17. Komandos įsivėlė į taškų lenktynes, kuriose „Lietuvos rytas“ staiga užbuksavo. Baigiantis pirmajam ketvirčiui „Hapoel“ sumažino skirtumą – 30:26.

Žaidimo skonį puolime pajutę „Hapoel“ vis artinosi. „Lietuvos rytui“ kiek įkvėpti padėjo G.Oreliko tritaškis – 35:30. A.Kavaliauskas toliau siautėjo po „Hapoel“ krepšiu. Po devintojo jo taško „Lietuvos rytas“ atitrūko 39:32. „Lietuvos rytui“ nepavyko išlaikyti apčiuopiamo pranašumo. „Hapoel“ vėl lipo ant kulnų 41:43.

„Lietuvos rytas“ bandė žaisti kūrybingai. Atsipalaidavimas vilniečių stovykloje matėsi ir po bandymų pakabinti kamuolį ore komandos draugams. Nepaisant klaidų ir vienoje, ir kitoje aikštės pusėje, sostinės klubas pirmavo 46:43. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 48:44.

Po didžiosios pertraukos K.Lavrinovičius sėdo į rungtynių komentatoriaus kėdę, o aikštėje už vaidybą techninę pražangą gavo M.Gecevičius. „Lietuvos rytas“ vis dar pirmavo – 52:49. 24 min. „Hapoel“ netrukus išlygino rezultatą ir privertė V.Šeškų prašyti minutės pertraukėlės. Po jos tritaškiu į priekį Vilniaus komandą išvedė M.Gecevičiaus tritaškis – 57:54.

Dar vienas M.Gecevičiaus tritaškis ir du M.Moserio baudų metimai leido šeimininkams vėl pabėgti į priekį – 64:56. M.Moseris tritaškiu po ilgos pertraukos atstatė dviženklį „Lietuvos ryto“ pranašumą (70:60), aikštėje pirmą kartą pasirodė E.Šeškus. Po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ buvo sukaupęs 3 taškų persvarą – 72:69.

Paskutiniajame ketvirtyje „Lietuvos rytas“ žaidė greitai, energingai ir rezultatyviai, o „Hapoel“ metimus spjaudė krepšys – 76:69. E.Šeškus drąsiai ėmėsi iniciatyvos ir švystelėjo tritaškį. Bet „Hapoel“ iš toli šaudė ne ką prasčiau – 82:77. Aikštėje pasirodęs M.Gecevičius pratęsė tritaškių konkursą. Bet „Lietuvos rytui“ pagalius į ratus kišo skylėta gynyba – 87:81. „Lietuvos rytas“ palaužė svečius. M.Lukauskis perėmė kamuolį ir padidino skirtumą iki 13 taškų – 94:81. Vilniečiai šventė pergalę 98:88.