22
Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“ (nuotr. Fotodiena.lt)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir antrą kartą mažojo finalo serijoje apgynė savo tvirtovę. Sostinėje jie 71:54 palaužė Klaipėdos „Neptūną“. Serijos rezultatas dabar yra 2-1 vilniečių naudai, todėl juos nuo bronzos medalių skiria viena pergalė.

22

Rungtynes starto penkete „Lietuvos ryto“ ekipoje pradėjo ir gan sėkmingai tai padarė Adamas Lapeta. Pačioje susitikimo pradžioje sėkmingiau rungtyniavo būtent vilniečiai.

Tačiau tada užsikūrė ir „Neptūnas“. Svečiams pavyko priartėti, o dar vienas sėkmingas rungtynes žaidė Mindaugas Girdžiūnas, kurį vaikytis nelabai sekėsi Klaipėdos ekipos gynėjams.

Vėliau žaidimas išsilygino, o Rimas Kurtinaitis nutarė į aikštę mesti ir jaunąjį Arną Beručką, kuris prižiūrėjo Danielį Ewingą. Sutapimas ar ne, bet būtent po Beručkos pasirodymo „Lietuvos rytas“ surengė gerą atkarpą ir įgijo dviženklę persvarą.

Po pertraukos „Neptūnas“ keletą kartų be atsako užpuolė ir priartėjo prie varžovų. Trečias kėlinys buvo labai nerezultatyvus ir baigėsi 9:12 klaipėdiečių naudai.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo „Lietuvos ryto“ atkarpa 16:6 ir persvara išaugo iki 17-kos taškų, o Margiris Normantas tritaškiu persvarą padidino jau iki 20-ties. Tai buvo taškas šiose rungtynėse.

Teksto apačioje rasite portalo tv3.lt parengtą rungtynių apžvalgą su Tomu Pačėsu!

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

„Lietuvos ryto“ startiniame penkete pasirodė Adamas Lapeta. Pirmuosius du susitikimus rungtynes vidurio puolėjo pozicijoje pradėjo Julius Jucikas.

Jimmy Baronas sėkmingai pradėjo susitikimą. Iš pradžių pataikė iš vidutinio nuotolio, o kitoje atakoje įskraidino tritaškį paskutinę atakos laiko sekundę. Apsigynęs „Lietuvos rytas“ surengė greitą išpuolį, kurį galingu dėjimu užbaigė Adamas Lapeta (7:0).

Lenkas toliau įrodinėjo, kad starto penkete pasirodė neatsitiktinai. Jis įspūdingai blokavo Mindaugo Kačino metimą. Rokas Giedraitis ir D. Gailius pataikė po vieną baudą, o pirmuosius „Neptūno“ taškus po sudėtingo metimo pelnė Arnas Butkevičius (9:2).

Klaipėdiečiai nutraukė taškų badą ir surengė keletą sėkmingų atakų iš eilės (12:7). Laimonas Kisielius pataikė antrąjį savo tritaškį, tačiau tolimas Mindaugo Girdžiūno tritaškis pabėgti sostinės komandai neleido (16:12).

Po pirmojo kėlinio 20:18 pirmavo vilniečiai. Jų gretose 7 taškus buvo surinkęs Laimonas Kisielius, klaipėdiečių stovykloje rezultatyviausias su 8-iais buvo Mindaugas Girdžiūnas.

Antras kėlinys

Antrąjį ketvirtį komandos pradėjo apylygiai. Deividas Gailius pabandė įdėti per varžovą, tačiau kamuolys krepšyje neatsidūrė, po epizodo šypsojosi ir pats krepšininkas.

Rimas Kurtinaitis jau ne kartą akcentavo, kad jo auklėtiniai iššvaisto geras progas pelnyti taškus. Šįkart iš po krepšio nepataikė Artūras Gudaitis (24:22).

Aikštėje kėlinio viduryje pasirodė ir jaunasis „Lietuvos ryto“ žaidėjas Arnas Beručka.

Artūras Gudaitis įspūdingai nupūtė Mato Juciko metimą, tačiau du taškus pelnyti sugebėjo M. Kačinas. Rokas Giedraitis kitoje aikštės pusėje įdėjo iš viršaus (30:24).

„Lietuvos rytas“ toliau traukė į priekį ir po A. Gudaičio baudų metimų įgijo dviženklę persvarą (34:24).

Deividas Gailius nublokavo M. Juciko mėginimą įdėti iš viršaus, tačiau teisėjai sušvilpė pražangą. Teisėjai „Lietuvos ryto“ puolėjo technine pražanga nenubaudė.

Po dviejų kėlinių dviženklę persvarą išlaikę vilniečiai pirmavo 40:30.

Trečias kėlinys

Po pertraukos keletą rezultatyvių atakų be atsako surengė svečiai ir priartėjo prie varžovų 40:36. Varžovų gynybą toliau pjaustė Mindaugas Girdžiūnas, kurio sąskaitoje buvo jau 12 taškų.

Margiris Normantas išbėgo į ataką, sužaidė sėkmingą „du prieš du“ su Adamu Lapeta, kuris pelnė du taškus su pražanga (45:38).

Arnas Beručka kėlinio pabaigoje pabandė iš toli, tačiau kamuolys net nelietė lanko. Paskutinę „Neptūno“ atakos laiko sekundę prieš iš toli metantį Lauryną Beliauską prasižengė Margiris Normantas.

Galingais dėjimais iš viršaus skirtingose aikštės pusėse apsikeitė Artūras Gudaitis ir Jerai Grantas, o kėlinį dviem taškais užbaigė Margiris Normantas.

Prieš lemiamą ketvirtį 49:42 priekyje buvo Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Ketvirtas kėlinys

Ketvirčio pradžioje vilniečiai laikė pranašumą, kurį Artūras Gudaitis vėl padarė dviženklį (55:45), tačiau čia pat Arvydas Šikšnius pataikė iš toli ir atsilikimą sumažino.

Artūras Gudaitis nugesino Mindaugą Girdžiūną, o šis susižeidė pirštą, tačiau ilgai ant parketo negulėjo ir nubėgo pas komandos medikus, kad kuo greičiau galėtų sugrįžti į aikštę.

Margiris Normantas gudriai perėmė kamuolį, išbėgo į greitą išpuolį, perdavė kamuolį Rokui Giedraičiui, o šis įkrovė iš viršaus (61:48).

Laimono Kisieliaus dėjimas ir Roko Giedraičio prasiveržimai sukrovė jau 17-kos taškų persvarą aikštės šeimininkams (65:48).

Margirio Normanto tritaškis skirtumą padidino iki 20-ties taškų, o tai buvo taškas šiose rungtynėse.

Tomo Pačėso įžvalgos prieš rungtynes

Pirmasis šių ekipų mačas serijoje dėl trečiosios vietos prasidėjo užtikrinta sostinės klubo pergale 79:60. Po pralaimėto pusfinalio „Lietuvos rytas“ dėl naktinėjimų nušalino keturis žaidėjus, todėl pirmąjį mačą mažajame finale vilniečiai žaidė pasikeitę.

Tomas Pačėsas, anksčiau šiame sezone treniravęs „Lietuvos rytą“, ne visai sutiko, kad komanda seriją pergale pradėjo dėl vidinio šoko. Jo nuomone, lietuviai įrodė, kad yra pajėgūs kovoti.

„Gudaitis Europos taurėje buvo vienas iš trijų naudingiausių žaidėjų, vienas iš trijų mūsų komandoje, kurie buvo dešimtuke. Jis rodė labai stiprų žaidimą viso sezono metu. Dabar, kai nėra kai kurių įžaidėjų, jam gal sunku. Giedraitis, Jomantas, Kisielius, Gailius… Lietuviai yra pajėgūs. Jie gali ir privalo taip žaisti“, – įsitikinęs T. Pačėsas.

Strategas taip pat pažymėjo ir faktą, kad labai geras rungtynes sužaidė Jimmy Baronas. Vienintelis komandoje likęs amerikietis tada suvertė 25 taškus.

Antrasis susitikimas vyko Klaipėdoje, o „Neptūnas“ reabilitavosi po nesėkmės sostinėje 83:70.

Pasak Tomo Pačėso, uostamiestyje „Lietuvos rytui“ pritrūko kovos ir agresijos, tikrai nepagelbėjo ir 18-ka klaidų. Nuostabiai antrąsias serijos rungtynes sužaidė Deividas Gailius. Klaipėdoje puolėjas pelnė pirmus 10 savo komandos taškų, o iš viso surinko 21-ą ir nusiėmė 5 kamuolius.

T. Pačėsas pasakoja, kad puolėjas pusę sezono žaidė išties gerai, o gruodžio pabaigoje prieš tą patį „Neptūną“ sužaidė itin sėkmingas rungtynes, kurias užbaigė tritaškiu su sirena, išplėšusiu pergalę. Tiesa, vėliau buvo duobė, skelbiama, kad dėl sveikatos problemų.

„Gal jam tik su „Neptūnu“ jam taip gerai sekasi (šypsosi). Jis eilinį kartą parodė, kad yra pajėgus žaidėjas, bet turėtų tą lygį išlaikyti visose rungtynėse. Komandai jis reikalingas, o ypač dabar, kai nėra keturių žmonių“, – kalbėjo buvęs sostinės komandos treneris.

Tuo tarpu Klaipėdos komandoje antrose serijos rungtynėse išsiskyrė Arnas Butkevičius. Jis surinko 15 taškų, nusiėmė net 14 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 6 kamuolius ir susitikimą baigė su 32 naudingumo balais.

Kalbėdamas apie šios serijos prognozes, Tomas Pačėsas pažymėjo, jog dabar galima sakyti, jog bendras rezultatas yra 0-0 ir bus žaidžiama iki dviejų pergalių. Paklaustas, ar buvę jo auklėtiniai gali pasidabinti bronza, treneris kalbėjo: „O kodėl ne? Aikštės pranašumas yra, reikia jį išnaudoti.“