0
TV3

Sankt Peterburgo „Spartak“ (7/1) pergalių seriją VTB Vieningoje lygoje sustabdė Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai (5/3), namuose B grupės lyderius įveikę rezultatu 72:61 (14:13, 21:16, 22:18, 18:13).

Rungtynių pradžioje „Lietuvos rytas“ sunkiai rinko taškus, todėl įpusėjus pirmajam ketvirčiui „Spartak“ pirmavo 8:2. Po penkių minučių taškų bado vilniečiai pagaliau pelnė 4-ąjį tašką (4:10). Vis dėlto A.Džikičiaus auklėtiniai galiausiai pralaužė rusų gynybą ir po T.Rice'o tritaškio bei įspūdingo J.Valančiūno dėjimo skirtumas ištirpo iki minimumo - 9:10. Tiesa, baigiantis kėlinukui „Lietuvos rytas“ sugebėjo persverti rezultatą ir pirmąją 10 minučių atkarpą laimėjo 14:13.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Lietuvos rytas“ vėl turėjo rimtų problemų puolime, o svečiai tuo naudojosi - 14:20. Visgi situaciją „išgelbėjo“ teisėjai - po pirmo abejotino arbitrų sprendimo technine pražanga buvo nubaustas J.Zdovcas, o netrukus po dar vieno epizodo - „Spartak“ aukštaūgis V.Lichodejus. Tai padėjo vilniečiams susigrąžinti trapų pranašumą - 24:23. Kėlinukui artėjant prie pabaigos, „Lietuvos ryto“ persvara ėmė ryškėti - 35:29.

Po pertraukos rezultatas buvo išlygintas jau po kiek daugiau nei 2 minučių - 35:35. Vis dėlto „Spartak“ džiaugėsi neilgai - triukšmingai savų sirgalių palaikomi „Lietuvos ryto“ žaidėjai nutolo ir susikrovė rekordinį pranašumą - 49:39. Prieš lemiamą mačo dalį A.Džikičiaus kariauna pirmavo 55:48.

Likus žaisti 5 minutes skirtumas nepasikeitė - 61:54. Laikas mažėjo, o „Lietuvos rytas“ saugiai laikė persvarą savo rankose - 67:59. „Spartak“ viltis sudaužė dar viena techninė pražanga, skirta P.Beverley.

"Lietuvos rytas": T.Rice'as 17, J.Valančiūnas 14 (11 atk. kam.), R.Seibutis 13, L.Robertsas 9 (9 atk. kam.), M.Katelynas 4, A.Rašičius 3, P.Samardžiskis 2.

„Spartak“: P.Beverley (6 rez. perd.) ir V.Lichodejus po 11, L.Mavrokefalidis 10, V.Keyru 8.