Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalyje išvykoje 85:78 (22:17, 21:17, 22:21, 20:23) nugalėjo Šiaulių „Šiaulių“ komandą bei pateko į pirmenybių finalą. Serijoje iki dviejų pergalių sostinės klubas šventė pergalę sausu rezultatu - 2:0.

Nors pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė aikštės šeimininkai (1:0), vilniečiai pelnė septynis taškus be atsako ir įgijo šešių taškų pranašumą - 7:1. „Šiauliai“ sušvelnino atsilikimą iki minimumo (6:7), tačiau „Lietuvos rytas“ įpusėjus kėliniui vėl pavojingai atitrūko - 15:6. Tiesa, Stefhono Hannaho ir Gintaro Kadžiulio pastangomis, šiauliečiai varžovams atitolti nebeleido ir kėliniui artėjant į pabaigą sumažino skirtumą iki trijų taškų - 16:19. Po pirmojo ketvirčio „Lietuvos rytas“ pirmavo rezultatu 22:17.

Antrojo kėlinio pradžioje sostinės krepšininkai bandė atitrūkti (26:19), tačiau varžovų ketinimus aikštės šeimininkai nuslopindavo sėkmingai - 26:29. Po Sauliaus Kuzminsko ir Andriaus Šležo dvitaškių „Lietuvos ryto“ persvara siekė jau tik du taškus - 32:30. Vis dėlto Marijono Petravičiaus dėka svečiams pavyko šiek tiek nutolti - 37:30. Per likusią kėlinio dalį „Lietuvos rytas“ dar padidino savo pranašumą ir po dviejų kėlinių pirmavo devyniais taškais - 43:34.

Trečiajame ketvirtyje kova vyko taškas į tašką. Tiesa, sėkmingiau trečiąjį kėlinį pradėję vilniečiai įgijo dviženklę persvarą (51:40), kurios nei padidinti, nei sumažinti vieniems ir kitiems nepavyko. Vienu metu skirtumas buvo šoktelėjęs iki keturiolikos taškų (63:49), tačiau „Lietuvos rytui“ tokio pranašumo iki kėlinuko pabaigos išlaikyti nepavyko ir prieš lemiamą rungtynių dalį vilniečiai pirmavo dešimčia taškų - 65:55.

Nors ketvirtojo kėlinio pradžia vyko pagal trečiojo ketvirčio scenarijų, „Šiauliai“ iki susitikimo pabaigos likus žaisti penkioms minutėms sumažino skirtumą iki šešių taškų (69:75), o po Andriaus Šležo baudų metimų šeimininkų deficitas ištirpo iki keturių taškų - 71:75. „Lietuvos ryto“ krepšininkai vėl buvo šiek tiek atitrūkę (79:71), tačiau po Virginijaus Praškevičiaus bei Mindaugo Kuzminsko dvitaškių šiauliečiai vėl alsavo savo varžovams į nugaras - 75:79. Tiesa, susitikimo pabaigoje svečiai sėkmingai realizavo baudų metimus bei iškovojo pergalę - 85:78.

„Šiauliai“: G.Kadžiulis 26, A.Šležas 13 (6 atk. kam.), S.Hannahas 12 (6 rez. perd.), M.Kuzminskas ir G.Vileita po 6.

„Lietuvos rytas“: M.Petravičius 17 (14 atk. kam.), M.Gecevičius 16, M.Lukauskis 15 (9 atk. kam.), Ch.Eidsonas 14 (6 atk. kam., 7 rez. perd., 5 per. kam., 5 kl.), D.Zavackas 8.