0

Pirmąją pergalę Eurolygoje trečiajame ture iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda, „Siemens“ arenoje 69:61 (23:20, 17:11, 15:17, 14:13) nugalėjusi Belgrado „Partizan“ ekipą (0/3).

Pergalė prieš „Partizan“ - itin svarbi. Serbijos čempionai laikomi vienais rimčiausių Dariaus Maskoliūno auklėtinių varžovų kovoje dėl patekimo į „Top 16“ etapą.

Kitą ketvirtadienį „Lietuvos rytas“ svečiuose susitiks su Bambergo „Brose Baskets“.

Keturiais taškais iš eilės rungtynes pradėjo pastaruoju metu kritikuojamas P.Samardžiskis, tačiau tuo pačiu makedonui atsakė tiesioginis oponentas D.Musli 4:4. Vilniečiai iš pradžių žaidė rezultatyviai. Vis dėlto gynyba buvo itin skylėta. Nesunkiai taškus rinkę serbai spurtavo 8:0 ir pirmavo 14:8. Tiesa, kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ atstatė pusiausvyrą. Ne gana to, D.Bertanis vaikiškai suklydo, D.Vujoševičius užsidirbo techninę pražangą, o R.Seibutis su sirena „įsūdė“ tritaškį - 23:20. Serbams nepavyko atsitiesti po tragiškos kėlinio pabaigos - antrojo pradžioje „Lietuvos rytas“ tuo naudojosi ir tolo 27:20. Taškų „Partizan“ nepelnė 5,5 min. ir pralaimėjo atkarpą 0:16. „Lietuvos rytas“ galėjo dar labiau atitrūkti (33:24), bet prasta kova po krepšiu leido svečiams nepaleisti šeimininkų toli į priekį. Kėlinio pabaigoje fortūna vėl šypsojosi „Lietuvos rytui“ - paskutinėmis sekundėmis iš toli pataikė J.Blūmas 40:31.

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui situaciją aikštėje stabilizavę „Lietuvos ryto“ žaidėjai pirmavo dviženkliu skirtumu - 48:37. Kitaip nei ankstesniuose kėliniuose, pabaigoje šįkart nebesisekė. Sudėtingų metimų dėka „Partizan“ prieš lemiamą susitikimo dalį deficitą sumažino iki 48:55. Ketvirtojo kėlinuko pradžioje „Lietuvos rytą“ į priekį timptelėjo S.Babrausko ir N.Nedovičiaus tolimi metimai 61:49. „Partizan“ entuziazmas nemažėjo, bet laikas šeimininkų naudai vis seko 65:56 (36 min.). Per likusį laiką „Lietuvos rytas“ sėkmingai išsaugojo pranašumą.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis ir P.Samardžiskis (6/9 dvit.) 14, M.Katelynas 10, N.Nedovičius 9, Radoševičius 8, J.Blūmas 6, D.Ivanovas 4 (6 atk. kam.), S.Babrauskas 3, A.Jomantas 1.

„Partizan“: V.Lučičius 17, D.Milosavljevičius 14, D.Musli ir D.Gordonas (7 atk. kam.) po 8.