0
TV3

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai prieš paskutiniąsias Europos taurės turnyro reguliariojo sezono rungtynes galės būti ramūs. Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai penktajame ture 82:70 (15:18, 20:22, 25:19, 22:13) po atkaklios kovos įveikė Novo Mesto KRKA ekipą ir užsitikrino pirmąją vietą F grupėje.

Savo ruožtu KRKA žemiau antros pozicijos turnyrinėje lentelėje nenukris.

Atkakliai prasidėjusiose rungtynėse po trijų minučių buvo lygybė - 8:8. Antroje ketvirčio dalyje „Lietuvos rytas“ trumpam stabtelėjo, o slovėnai greitai tuo pasinaudojo - 10:16. Baigiantis kėlinukui vilniečiai sumažino deficitą, tačiau KRKA išliko priekyje - 15:18.

Svečiai puikiai pradėjo antrąjį ketvirtį (15:23), tačiau „Lietuvos rytas“ greitai sudavė savo atsaką ir žaibiškai sušvelnino atsilikimą - 23:25. Vis dėlto netrukus Slovėnijos čempionai vėl nutolo - 23:32. Iki ilgosios pertraukos kovingumo pavyzdį parodę šeimininkai neleido varžovams įsišeimininkauti, tačiau KRKA išlaikė pranašumą - 35:40.

Po pertraukos Novo Mesto krepšininkai įrodinėjo, jog į Vilnių atvyko išsiveržti pergalę - 40:49. KRKA žaidimas strigo, bet diskutuotini arbitrų sprendimai neleido „Lietuvos rytui“ dar greičiau panaikinti deficito. Vis dėlto tai, kad ir lėtai, sekėsi daryti gerai - įpykę ir užsivedę A.Džikičiaus auklėtiniai spurtavo ir antroje kėlinuko dalyje atsiliko tik dviem taškais - 51:53. Netrukus rezultatas buvo išlygintas ir persvertas - 54:53. Penkis taškus iš eilės pelnė S.Babrauskas ir prieš lemiamą mačo dalį „Lietuvos ryto“ persvara galėjo būti dar didesnė, bet nuotaiką kiek sugadino Z.Dragičiaus dvitaškis su sirena - 60:59.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje ėmė ryškėti „Lietuvos ryto“ pranašumas - 69:61.Netrukus vilniečiai nutolo dviženkliu skirtumu ir pergalė buvo pasiekiama ranka (77:64). Per likusį laiką Vilniaus klubas išsaugojo pergalę savo rankose.

„Lietuvos rytas“: Tyrese'as Rice'as 16 (7 rez. perd.), Renaldas Seibutis 14, Mindaugas Katelynas 10, Lawrence'as Robertsas (10 atk. kam.) ir Aleksandras Rašičius po 9, Steponas Babrauskas ir Predragas Samardžiskis po 8, Jonas Valančiūnas 6, Artūras Jomantas 2,

KRKA: Jimmy Baxteris 14, Smiljanas Pavičius 13 (9 atk. kam.), Mustafa Abdul-Hamidas 11.