„Lietuvos rytas“ išvargo pergalę prieš prancūzus

Vilniaus „Lietuvos rytas“ Eurolygoje iškovojo sunkią, bet itin svarbią pergalę – mūsiškiai namuose po įtemptos kovos 77:72 (23:10, 15:24, 23:21, 16:17) privertė pasiduoti Orleano „Entente“ ekipą.

Vilniaus „Siemens“ arenoje Eurolygos septintojo turo B grupės mače susitinka „Lietuvos ryto“ ir Orleano „Entente“ ekipos. Kol kas aikštėje verda lygi kova.

Mačą penkiais D. Zavacko taškais iš eilės pradėjo „Lietuvos rytas“ – 5:0. Svečių taškų sąskaitą atidarė A. Curti dvitaškis su pražanga – 5:3, o C. Bankso tritaškis išvedė „Ententę“ į priekį – 5:6. Tačiau esant lygiam rezultatui (8:8) aikštės šeimininkai laimėjo atkarpą 15:0 bei pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą – 23:8. Kėlinuką baudos metimais užbaigė prancūzai – 23:10.

Antrajame ketvirtyje svečiams buvo pavykę sumažinti deficitą iki vienaženklio skaičiaus – 29:21. A. Moermano tritaškis dar labiau priartino Orleano komandą –31:25. Po dar vieno A. Moermano dvitaškio R. Kurtinaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės –34:30. Įpusėjus rungtynėms skirtumas tarp klubų buvo tik 4 taškai – 38:34.

Po ilgosios pertraukos vilniečių žaidimas gerokai pagerėjo ir tai atsispindėjo rezultate. Sužaidus 3 minutes sostinės krepšininkai po ilgesnės pertraukos vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 47:36. Prancūzai greitai atsigavo ir, sumažinę deficitą iki 8 taškų (52:44), R. Kurtinaitį privertė prašyti dar vienos minutės pertraukėlės.

Po jos šeimininkų pranašumas ir toliau tirpo. Po C. Bankso tritaškio jis tesiekė 3 taškus – 52:49. A. Nicholso dvitaškis buvo Prancūzijos klubą priartinęs iki 2 taškų – 53:51, tačiau tada M. Gecevičius pataikė du tritaškius iš eilės ir „Lietuvos ryto“ gerbėjai galėjo lengviau atsikvėpti – 59:51. Visgi paskutinę kėlinuko sekundę L.Sciarra pataikytas tolimas metimas „Entente“ priartino iki 6 taškų – 61:55.

Ketvirtąjį ketvirtį svečiai pradėjo spurtu 10:0 ir po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 61:65. Europos taurės savininkų tylą nutraukė M. Bjelicos dvitaškis – 63:65. „Entente“ turėjo 4 taškų pranašumą (63:67), tačiau tada D. Zavackas smeigė tritaškį ir privertė varžovų vyriausiąjį trenerį prašyti minutės pertraukėlės – 66:67.

B. Popovičius baudos metimas išlygino rezultatą – 67:67, o M. Bjelicai įmetus 4 taškus bei M. Gecevičiui pataikius tritaškį, likus žaisti 1 minutę ir 24 sekundes, „Lietuvos rytas“ truktelėjo į priekį – 76:69. Po šio nokdauno Prancūzijos vicečempionai atsigauti nebesugebėjo – vilniečiai triumfavo 77:72.

„Lietuvos rytas“: D. Zavackas 20 (tritaškiai 4/9), M. Gecevičius 15 (tritaškiai 5/8), M. Bjelica 14, A. Jomantas 9 (7 atk. kam.), S. Babrauskas 8, B. Popovičius 6 (7 rez. perd., 7 išprov. praž.), D. Borovnjakas 3, A. Baynesas 2.

„Entente“: A. Nicholsas 16, A. Moermanas 12, A. Curti ir L. Sciarra – po 10, C. Banksas 8, R. Covile'as 7, A. Dobbinsas 5, L.Vaty 4.

Dabar „Lietuvos rytas“ savo sąskaitoje turi 4 pergales ir 3 pralaimėjimus, tuo tarpu „Entente “ – 0 pergalių ir 7 nesėkmes.

Pirmojo rato dvikovą Orleane rezultatu 69:62 taip pat laimėjo „Lietuvos ryto“ krepšininkai.