Donato Motiejūno ir Tautvydo Šležo tandemas nušlavė nuo savo kelio dar vieną varžovą. Šeštadienį vykusio Europos jaunių (iki 18 metų) čempionato pusfinalyje aukštaūgių vedina Lietuvos rinktinė 79:55 (22:14, 17:10, 25:18, 15:13) sutriuškino Prancūzijos ekipą ir sekmadienį dėl geriausios Senojo žemyno jaunių komandos vardo susikaus su Graikijos ekipa.

Graikai kitose pusfinalio rungtynėse 82:62 privertė pasiduoti Kroatijos krepšininkus.

Pusfinalio mačą dvitaškiu pradėjo Donatas Motiejūnas, tačiau prancūzai į tai atsakė šešiais taškais be atsako ir sužaidus dvi minutes varžovai priekyje 6:2. Laimei lietuviai labai greitai atsigavo ir po Gedimino Bertašiaus tolimo metimo po poros minučių jau buvo priekyje 9:8. Kaip ir dera tokios svarbos rungtynėse, komandas slėgė psichologinė įtampa, todėl rezultatas augo labai lėtai. Pirmieji su startiniu jauduliu, regis, apsiprato lietuviai, kurie ketvirčio pabaigoje laimėjo atkarpą 10:0 ir likus žaisti pusei minutės iki kėlinio pabaigos jau pirmavo aštuoniais taškais - 20:12. Per likusį laiką komandos apsikeitė tiksliais metimais ir po pirmųjų dešimties minučių Lietuva priekyje – 22:14.

Antrasis kėlinys prasidėjo labai nerezultatyviai. Per pirmąsias penkias minutes prancūzai pelnė vos du taškus, tuo tarpu lietuviai atsakė dviem Tautvydo Šležo dvitaškiais ir įgijo dviženklė pranašumą - 26:16. Likus tris minutes iki didžiosios pertraukos Lietuva laimėjo atkarpą 12:1 ir po Kristijono Gaškos ir T.Šležo metimų lietuviai pirmavo dvigubai - 38:19. Per likusį kėlinio laiką prancūzai laimėjo atkarpą 5:1, tačiau nepaisant to, įpusėjus susitikimui Lietuva turi įspūdingą penkiolikos taškų persvarą - 39:24.

Antrąją susitikimo dalį ir vėl pradėjo D.Motiejūnas, po kurio tritaškio lietuviai įgijo aštuoniolikos taškų pranašumą (42:24). Nors prancūzams buvo pavykę šiek tiek priartėti, įpusėjus kėliniui varžovų rinktinės treneris vėl turėjo prašyti minutės pertraukėlės, nes laikas bėgo, o lietuvių persvara nei kiek nemažėjo. Visgi net ir pasitarimas Prancūzijos rinktinei nepadėjo. Gilvydas Biruta šaltakraujiškai realizavo abu baudų metimus ir Lietuvos komanda pirmą kartą šioje dvikovoje pasiekė dvidešimties taškų persvarą - 54:34. Per likusį laiką lietuviai dar dviem taškais padidino persvarą ir, laimėję šį ketvirtį septynių taškų skirtumu, likus žaisti dešimčiai minučių triuškina varžovus rezultatu 64:42.

Paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas. Nepaisant visų prancūzų pastangų, antrąja sudėtimi žaidusi Lietuvos rinktinė dar labiau padidino pranašumą ir iškovojo pergalę rezultatu

Lietuva: D.Motiejūnas 24 (dvitaškaii 7/12, baudos 7/8, 7 atk. kam.), T.Šležas 17 (8/11 dvitaškiai, 9 atk. kam., 6 klaidos), G.Biruta 15 (5/7 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudų), M.Kadzevičius 8, G.Bertašius ir G.Staniulis - po 5, A.Pečiukevičius 3 (5 rez. perd.), K.Gaška 2.

Prancūzija: A.Tanghe 15, A.Albicy 11.