Lietuvos jaunių (iki 19 metų) rinktinė nepateko į Naujojoje Zelandijoje vykstančio pasaulio čempionato ketvirtfinalį. Lemiamose antrojo etapo E grupės rungtynėse lietuvaičiai rezultatu 69:76 (16:18, 20:18, 15:19, 18:21) nusileido JAV ekipai, grupėje liko penkti ir kovos tik dėl 9-12 pozicijų.

Lietuvos ekipa gerokai sėkmingiau pradėjo susitikimą ir po Dovydo Rediko, Tautvydo Šležo ir Vytenio Čižausko metimų sužaidus keturias minutes pirmavo rezultatu 9:3. Visgi JAV krepšininkai netrukus atsakė keturių minučių sportu 11:4 ir Shelvinas Mackas tolimu metimu pirmą kartą persvėrė rezultatą amerikiečių naudai - 14:13. Ketvirčio pabaigoje JAV dar truputį atitolo ir po pirmojo kėlinio amerikiečiai priekyje - 18:16.

Antrajame ketvirtyje ir toliau pirmavo JAV ekipa, tačiau lietuviai neleido varžovams atitrūkti. Nors įpusėjus ketvirčiui amerikiečiai turėjo šešių taškų pranašumą (26:20), lietuviai netrukus vėl beveik panaikino visą deficitą - 28:30. Likus žaisti 10 sekundžių iki antrojo kėlinio pabaigos V.Čižauskas pelnė du taškus ir įpusėjus susitikimui rezultatas lygus - 36:36.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje ir toliau vyko kova taškas į tašką. Trečiajame ketvirtyje nei vienos ekipos pranašumas nebuvo didesnis nei penki taškai. Sužaidus keturis minutes po D.Rediko tolimo metimo Lietuvos rinktinės pranašumas buvo pasiekęs penkis taškus (46:41), tačiau JAV ekipa laimėjo dviejų minučių atkarpą 8:0 ir vėl išsiveržė į priekį - 49:46. Nors Adomo Drungilo dvitaškis likus žaisti pusantros minutės vėl buvo išvedęs į priekį lietuvius (50:49), amerikiečiai kėlinio pabaigą sužaidė sėkmingiau ir po trijų ketvirčių JAV rinktinė priekyje - 55:51.

Lemiamame ketvirtyje sužaidus keturias minutes amerikiečiai spurtavo 10:4 ir įgijo didžiausią šios dienos rungtynėse devynių taškų persvarą - 65:56. Visgi po Vitoldo Masalskio paprašytos minutės pertraukėlės Lietuvos rinktinė atsakė atkarpą 11:2 ir T.Šležas likus žaisti tris minutes atstatė pusiausvyrą - 67:67. Netrukus amerikiečiai surengė dar vieną spurtą 6:0 ir iškovojo pergalę rezultatu 76:69.

Lietuva: T.Šležas 21 (12 atk. kam.), D.Motiejūnas 12 (9 kl.!), D.Redikas 11 (8 atk. kam.), V.Čižauskas 8 (9 atk. kam., 5 rez.perd., 6 kl.), A.Drungilas 6, M.Sapiega 5, G.Orelikas 4 (dvitaškiai 0/5, tritaškiai 1/6), G.Bertašius 2.

JAV: T.Tayloras 13, K.Thompsonas (7 atk. kam.) ir D.Milleris - po 10, J.Shurna 9.