Lietuvos moterų rankinio čempionate prasidėjo pusfinalio kovos. Pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių reguliariojo sezono nugalėtoja Kauno r. „Cascada-HC Garliava SM“ susitinka su čempiono titulą ginančiu Kauno „Žalgiriu“. Kitame pusfinalyje kovoja dvi Vilniaus komandos SM „Sostinės tauras“ ir „Eglė“.

Pirmose pusfinalio rungtynėse „Cascada-HC Garliava SM“ namuose nugalėjo „Žalgirį“ rezultatu 40:26 (20:15). Atkakliai vyko tik pirmas kėlinys. Garliaviškės sėkmingiau pradėjo rungtynes, tačiau žalgirietės pasivijo varžoves ir 26 min. rezultatas buvo lygus 14:14. Antrame kėlinyje favoritės nutolo ir iškovojo įtikinamą pergalę.

Rezultatyviausiai „Garliavos“ komandoje žaidė Karolina Sparnauskaitė, pelniusi 9 įvarčius. Po 6 įvarčius prie pergalės pridėjo Martyna Vaitkutė ir Mantė Voskresenskaja. „Žalgirio“ komandai 6 įvarčius pelnė Kamilė Rupeikaitė, 5 įvarčius įmetė Lina Abramauskaitė.

„Buvome labai išsiilgusios varžybų atmosferos, nes po reguliariojo sezono buvo beveik dviejų mėnesių pertrauka. Tai kartais trukdė žaidėjoms, buvo sunku sustyguoti žaidimą, nes visos norėjo bėgti ir pelnyti įvarčius. Pergalę lėmė mūsų geresnis fizinis pasirengimas, jis mums padėjo atitrūkti nuo jaunų varžovių. Prieš atsakomąsias pusfinalio rungtynes svarbu, kad merginos neatsipalaiduotų, laimėjusios tokiu dideliu skirtumu. „Žalgirio“ komanda nors ir labai jauna, bet turi perspektyvių rankininkių. Reikia vertinti visas varžoves ir tinkamai nusiteikti rungtynėms“, – sakė „Garliavos“ trenerė Rita Urnikienė.

„Pirmas 25 minutes kovojom lygiai su labiau patyrusiom varžovėm. Bet klaidos pirmo kėlinio pabaigoje ir antro kėlinio pradžioje leido varžovėms pelnyti lengvus įvarčius ir „Garliava“ nutolo negrįžtamai. Patyrusios varžovės išprovokavo daug mūsų klaidų puolime, dėl to praleidome daug lengvų įvarčių. Nuvylė ne tiek rezultatas, kiek merginų kova aikštelėje. Jauna komanda turi nebijoti varžovių ir kovoti iki galo. Reikia tikėtis, kad atsakomosiose pusfinalio rungtynėse jaudulio bus mažiau ir bus geresnis rezultatas“, – teigė „Žalgirio“ treneris Miglius Astrauskas.

Labai atkakliai klostėsi kitas pusfinalis. Reguliariajame sezone antrą vietą užėmęs „Sostinės tauras“ įveikė vicečempionę „Eglę“ rezultatu 31:28 (14:14). Rungtynėse net 21-ą kartą rezultatas buvo lygus ir minimaliu skirtumu pirmavo tai viena, tai kita komanda. Didesnę persvarą „Sostinės tauras“ įgijo tik pačioje rungtynių pabaigoje.

Nugalėtojoms po 7 įvarčius pelnė rezultatyviausia Lietuvos čempionato rankininkė Gabija Pilikauskaitė ir Dominyka Andronik, 6 įvarčius prie pergalės pridėjo Singrida Kulikovaitė. „Eglės“ gretose rezultatyviausiai žaidė 7 įvarčius surinkusi Beatričė Ruseckaitė, po 5 įvarčius įmetė Mija Paulauskaitė, Greta Sadauskaitė ir Greta Makovskytė.

„Tokios atkaklios kovos ir tikėjomės. Reguliariajame sezone su „Eglės“ komanda pasidalijome po pergalę ir abi jos buvo iškovotos minimaliu skirtumu. Todėl ruošėmės tokiai atkakliai dvikovai. Kiekviena mūsų žaidėja turėjo savo užduotis ir jas pakankamai gerai įvykdė. Bet dar nieko nelaimėjome, laukia tokios pat atkaklios atsakomosios pusfinalio rungtynės“, – komentavo „Sostinės tauro“ trenerė Ala Senvaitienė.

„Susitiko dvi lygiavertės komandos. Rungtynių baigtį nulėmė šalto proto trūkumas, nes susitikimo pabaigoje taktika jau ne ką ir lėmė. Varžovėms geriau susiklostė rungtynių pabaiga. Mes padarėme keletą nedovanotinų klaidų ir tas mums labai brangiai kainavo. Didelį vaidmenį suvaidino gynyba. Kai rungtynės klostosi taip atkakliai, vienas ar du epizodai gynyboje gali lemti labai daug“, – sakė „Eglės“ treneris Karolis Kaladinskas.

Atsakomosios pusfinalio rungtynės vyks balandžio 29 dieną.