Sekmadienį Liuksemburge baigėsi 2021 m. pasaulio vyrų rankinio čempionato atrankos Europos zonos pirmojo etapo pirmosios grupės kovos. Lemiamose trečiojo turo rungtynėse lietuviai 25:24 (11:12) įveikė slovakus, užėmė pirmą vietą ir pelnė vienintelį kelialapį į kitą atrankos etapą.

Lietuviai solidžiai pradėjo svarbiausias savaitės rungtynes (2:0, 4:2), bet slovakai greitai įrodė, kad jų vargai pirmuose turuose dar nieko nereiškia. Įpusėjus kėliniui slovakai išlygino rezultatą, o vėliau jį ir persvėrė. Lietuvos rinktinė antroje kėlinio pusėje įstrigo slovakų gynyboje, praleido 3 įvarčius be atsako ir atsiliko 9:12.

Laimei, lietuviai demonstravo tvirtą charakterį, Giedrius Morkūnas išdarinėjo stebuklus vartuose ir lietuviai, padedami geros gynybos, prieš pertrauką priartėjo iki minimumo (11:12). Antrajame kėlinyje puikiai startavę lietuviai pelnė 4 įvarčius be atsako, tačiau vėliau panašią atkarpą sužaidė slovakai, kuriems nesutrukdė ir pašalintas žaidėjas. Įpusėjus kėliniui lietuviai vėl turėjo vytis varžovus (16:17).

Lietuviai dar kartą rado savyje jėgų persverti rezultatą ir perimti rungtynių kontrolę į savo rankas. Likus žaisti kiek daugiau nei 5 min. po Jono Truchanovičiaus įvarčio kontratakoje lietuviai dar labiau priartėjo prie pergalės (21:18). Slovakai net keletą kartų buvo priartėję iki minimumo (22:23, 23:24), bet lietuviai nuolat atsakydavo įvarčiais, o tašką padėjo J.Truchanovičius, galingu tolimu metimu.

Slovakai likus 5 sek. dar pelnė įvartį (24:25), bet lietuviai leido ištiksėti paskutinėms sekundėms ir subėgo švęsti pergalę.

Lietuva: Aidenas Malašinskas 8 įvarčiai, Jonas Truchanovičius 8, Valdas Drabavičius 4, Mindaugas Dumčius 2, Mindaugas Tarcijonas 2, Skirmantas Plėta 1.

Slovakų ekipoje išsiskyrė Lubomiras Durišas (7 įvarčiai) ir Tomašas Urbanas (5).