Penktadienį Panevėžyje prasidėjo Lietuvos plento čempionatas, kurį vyrų grupinių lenktynių rungtyje laimėjo Vytautas Kaupas („Continental Team Differdange“), o moterų grupėje savo pirmąją pergalę šventė Aušrinė Trebaitė („Safi-Pasta Zara-Manhattan“).

Po 2003-ųjų antrą kartą šalies čempionu tapęs Vytautas Kaupas (28 metai) finišo sprinte aplenkė vieną perspektyviausių Lietuvos dviratininkų (U23) – Ramūną Navardauską („VC La Pomme Marseille“), kuris buvo pripažintas geriausiu Lietuvos plento dviratininku 2007 m.

Vytautas kaupas (mėlyna apranga), Picassa nuotr.Finišą laimėjo Vytautas Kaupas (mėlyna apranga), Picassa nuotr.

Žemiau pateikiamas pirmasis 5-tukas, kuriame V. Kaupo ir R. Navardausko varžovai, kaip matyti, atsiliko vos po kelias sekundes:

1. Vytautas Kaupas („Continental Team Differdange“) 175,5 km/4 val. 8 min. 35 sek.

2. Ramūnas Navardauskas („VC La Pomme Marseille“) +0 sek.

3. Aidis Kruopis („Palmans-Cras“) +3 sek.

4. Gediminas Bagdonas („PWC Aliplast“) +3 sek.

5. Ignatas Konovalovas („Cervelo Test Team“) +7 sek.

...

51.

Lietuvos plento čempionato moterų grupinėse lenktynėse buvo 20-čia dalyvių mažiau (31).

Geriausios Lietuvos plento dviratininkės vardą pelnė Lietuvos dviračių treko rinktinės narė Aušrinė Trebaitė (U23), atstovaujanti „Safi-Pasta Zara-Manhattan“ komandai, kurios sporto direktore šiemet dirba profesionalios dviratininkės karjerą užbaigusi nusipelniusi Lietuvos ir pasaulio čempionė Diana Žiliūtė.

Iki Lietuvos plento čempionės titulo šiemet nedaug trūko Urtei Juodvalkytei („ACS Chirio-Forno d'Asolo“), kurią finišo sprinte aplenkė Aušrinė Trebaitė.

Aušrinė Trebaitė (kairėje) ir Urtė Juodvalkytė (Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.)Aušrinė Trebaitė (kairėje) ir Urtė Juodvalkytė (Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.)

3 vietą užėmė pirmoji iš 7 dviratininkių grupelės (+7 sek.) finišavusi kita „Safi-Pasta Zara-Manhattan“ komandos narė, praėjusių metų Lietuvos plento čempionė – Rasa Leleivytė.

1. Aušrinė Trebaitė („Safi-Pasta Zara-Manhattan“) 81 km/2 val. 4 min. 52 sek.

2. Urtė Juodvalkytė („ACS Chirio-Forno d'Asolo“) +0 sek.

3. Rasa Leleivytė („Safi-Pasta Zara-Manhattan“) +7 sek.

4. Vilija Sereikaitė („Safi-Pasta Zara-Manhattan“) +7 sek.

5. Modesta Vžesniauskaitė („Colavita-Baci“) +7 sek.

...

31.

Pirmąjį 5-tuką uždarė 2008 metų Lietuvos čempionė, panevėžietė Modesta Vžesniauskaitė („Colavita-Baci“).

Modesta Vžesniauskaitė (Picassa nuotr.)Modesta Vžesniauskaitė (Picassa nuotr.)

*

Poryt (sekmadienį), po vienos poilsio dienos, Panevėžyje vyks atskiro starto lenktynės, kuriomis pasibaigs Lietuvos plento čempionatas.