Visą savaitgalį Vilniuje, Credit24 arenoje prie Baltojo, aidėjo triumfo ir apmaudo šūksniai, girdėjosi kamuolio bumsėjimas ir žiūrovų ovacijos – vyko Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato I-as etapas, teigiama pranešime spaudai.

Pirmosios sezono varžybos sutraukė rekordiškai daug ekipų – 24 vyrų ir 13 moterų, o sportininkai pradžiugino daugiau nei 500 susirinkusių žiūrovų kokybišku žaidimu ir atkakliais mačais.

Vyrų varžybose nugalėtojais tapo daugkartinis šalies čempionas Marius Vasiliauskas su nauju partneriu Artūru Bekiš (abu Vilnius), antri liko Kelmės atstovai Donatas Parnarauskas ir Europos U18 sidabro medalio laimėtojas Arnoldas Barauskis, treti – Gediminas Guntarskis (Kelmė) ir Audrius Žagužauskas (Raseiniai).

Moterų grupėje nugalėjo Europos U18 čempionatui, kuris rugpjūčio 10-14 vyks Vilniuje, besirengiančios Ieva Dumbauskaitė (Klaipėda) ir Monika Povilaitytė(Tytuvėnai). Antros liko kaunietės Viltė Makauskaitė ir Ieva Kazuraitytė, trečios – sostinės atstovės Svetlana Bekiš-Šturo ir Taisija Laukkonen.

Paplūdimio tinklinis. I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė. (nuotr. Elta)Paplūdimio tinklinis. I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė. (nuotr. Elta)

„Čempionato lygis gerokai išaugęs. Yra daug panašaus pajėgumo porų ir prieš varžybas sunku nuspėti, kas ką įveiks, tad stebėti tikrai įdomu. Žinoma, tai tik pirmasis komandų rimtas „užlipimas“ ant smėlio ir daugelis dar nėra pasiekę geriausios sportinės formos, bet potencialas – didžiulis. Laukia įdomi vasara“, - varžybas įvertino daugkartinis šalies paplūdimio tinklinio čempionas ir jaunių rinktinės treneris Tadas Donėla.

Turnyre taip pat dalyvavo net trys kaimyninės Latvijos, kurioje tinklinio lygis gerokai aukštesnis nei Lietuvoje, komandos. Latviai delegavo ne pačius pajėgiausius duetus ir už tai buvo skaudžiai nubausti – tik viena komanda iškovojo vienintelę pergalę.

Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatą sudaro 5 etapai. Artimiausi du etapai vyks Klaipėdoje, o likusieji Vilniuje. Kitą savaitgalį pajūryje varžysis moterys, o per Jonines dėl nugalėtojų vardų kovos vyrai.