Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate įvyko dvejos rungtynės. Nors varžovės bandė pasikandžioti, abejuose mačuose pergales šventė pirmenybių lyderės.

Alytaus „Prekyba-Parama“ išvykoje 3-0 (26:24, 28:26, 25:14) nugalėjo Vilniaus „SM Tauro-VTC“ ekipą. Jaunosios vilnietės pirmuose dvejuose setuose žaidė lygiai su varžovėmis ir tik lemiamomis akimirkomis viešnios išnaudojo savo patirtį. Trečiajame sete Alytaus ekipos pranašumas jau buvo labiau užtikrintas.

Nugalėtojoms po 15 taškų pelnė Gerda Grudzinskaitė bei Jekaterina Kovalskaja, 8 – Karina Blaškevič. Sostinės ekipoje 10 taškų surinko Ieva Andrulytė, 8 – Arina Petuchova.

Kitose rungtynės Vilniaus universiteto (VU) komanda namuose 3-1 (20:25, 25:23, 25:21, 25:6) įveikė Jonavos „Aušrinės-KKSC“ ekipą.

VU klubui 18 taškų pelnė Rūta Kubertavičienė, 14 – Kotryna Kontautaitė, 9 – Benita Umantaitė, 8 – Beata Gorban. „Aušrinės-KKSC“ ekipoje 12 taškų surinko Iryna Andrejeva, 10 – Evelina Vaitkutė.

„Šios rungtynės mums buvo po ilgos pertraukos, aikštelėje jautėmės truputį susikausčiusios, trūko pasitikėjimo savimi. Reikėjo įsižaisti, o priešininkės buvo labiau užsivedusios, rodė didelį norą laimėti, gynyboje traukė visus kamuolius, tai ir lėmė nesėkmę pirmajame sete. Labiau susikoncentravus į žaidimą, sustiprinus puolimą, susitvarkius gynyboje, pavyko išplėšti pergalę“, - įspūdžiais dalinosi R. Kubertavičienė.

„Prekyba-Parama“ (19 tšk.) pirmauja čempionate, VU (16 tšk.) užima antrąją vietą, „Aušrinė-KKSC“ (7 tšk.) – trečiąją, „SM Tauras-VTC“ (6 tšk.) – ketvirtąją.

„Amber-Arlanga“ grįžo į Baltijos lygos kovas

Po ilgos pertraukos pasirodymą savo debiutiniame „Credit24“ Baltijos tinklinio Čempionų lygos turnyre pratęsė Gargždų „Amber-Arlangos“ komanda.

Koronaviruso pandemijai pristabdžius Baltijos pirmenybes, „Amber-Arlanga“ nukentėjo bene labiausiai, nes Estijos ir Latvijos klubai galėjo sužaisti tarp savo šalies ekipų, o Gargždų klubas yra vienintelis Lietuvos atstovas, todėl dėl kelionių ribojimų ji yra sužaidusi mažiausiai rungtynių.

Sugrįžimas į turnyrą pažymėtas išvyka į Estija ir akistatomis su lygos lyderiais.

Šeštadienį „Amber-Arlanga“ 0-3 (15:25, 16:25, 19:25) nusileido čempionato lyderiui ir favoritui „Saaremaa VK“ klubui. Svečiams 8 taškus pelnė Daumantas Katinas, 7 – Patrikas Stankevičius.

Sekmadienį Lietuvos ekipa 1-3 (25:23, 26:28, 17:25, 17:25) nusileido Tartu „Bigbank“ komandai. Šiame susitikime 18 taškų surinko D. Katinas, 10 – Iš Prancūzijos sugrįžęs Audrius Knašas, po 8 – Linas Starkutis bei P. Stankevičius.

Šią savaitę „Amber-Arlanga“ sužais net trejas rungtynes su „Parnu VK“ (Estija), Talino „TalTech“ (Estija) ir Talino „Selver“ (Estija) ekipomis.