0

Lietuvos moterų krepšinio rinktinei liko paskutinis šansas. Europos čempionato Lenkijoje ketvirtfinalyje Algirdo Paulausko auklėtinės 58:66 (13:11, 21:22, 8:20, 16:13) turėjo pripažinti Prancūzijos krepšininkių pranašumą.

Penktadienį mūsiškės susitiks su Juodkalnijos ekipa. Jei lietuvės įveiks varžoves, turės galimybę kautis dėl 5 vietos. Ši pozicija suteiktų šansą patekti į olimpinių žaidynių atrankos turnyrą, į kuri prasibraus 2-5 vietas užėmusios rinktinės.

Tiesa, juodkalnietes per visą čempionatą suklupo tik vieną kartą.

Lietuvės susitikimo pradžią pradėjo sėkmingiau už prancūzes - 4:0. Visgi netrukus varžovės sušvelnino skirtumą (5:6). Rezultatyvumu komandos neišsiskyrė, todėl įpusėjus kėliniui

abi ekipos kartu buvo pelniusios tik 11 taškų. Mūsiškes į priekį truktelėjo du taškus su pražanga pelniusi G.Petronytė - 9:5. Po A.Bimbaitės tolimo metimo skirtumas šoktelėjo iki šešių taškų - 13:7. Tiesa, prancūzės neleido įsišeimininkauti A.Paulausko auklėtinėms ir kėlinio pabaigoje ištirpdė Lietuvos krepšininkių persvarą - 11:13.

Antrasis ketvirtis prasidėjo kur kas rezultatyviau, o lietuvės išliko priekyje - 21:17. Po M.Solopovos ir S.Linkevičienės tritaškių Lietuvos rinktinė bandė atitrūkti, bet prancūzės nenustojo minti mūsiškėms ant kulnų - 26:25. Kėlinuko pabaigoje įsibėgėjusiai Prancūzijos komandai netgi buvo pavykę išsiveržti į priekį (33:32), bet į ilgąją pertrauką rinktinės išėjo lietuvėms pirmaujant 34:33.

Ir po pertraukos tęsė atkakli Lietuvos ir Prancūzijos nacionalinių komandų kova. Beveik įpusėjus trečiajam kėliniui rezultatas buvo lygus - 38:38. Deja, tačiau antroje ketvirčio pusėje mūsiškės įkrito į gilią duobę - 38:47. A.Paulausko kariauna buvo kiek priartėjusi (42:47), bet Prancūzijos krepšininkės smogė dar kartą ir įgijo dviženklį pranašumą - 53:42.

Lemiamame kėlinyje lietuvės nepasidavė ir ėmė mažinti deficitą - 49:55. Vis dėlto dar labiau priartėti nepavyko - prancūzės atsakė keturiais taškais iš eilės (49:59). Likus kiek daugiau nei 3 minutėms skirtumas vėl buvo šeši taškai - 53:59. Po M.Solopovos tolimos bombos beliko penki taškai - 56:61. Pasiųsti į nokdauną priešininkių nepavyko. Mūsiškių atakos buvo nerezultatyvios, o likus 25 sek. po dviejų baudos metimų prancūzės padidino savo pranašumą - 65:58. Stebuklo sukurti nepavyko.

Lietuva: E.Šulčiūtė 10, A.Bimbaitė 9, A.Abromaitė ir M.Solopova po 8, G.Petronytė ir S.Linkevičienė po 7.

Prancūzija: E.Gomis 14, I.Yacoubou-Dehoui (6 atk. kam.), S.Gruda (8 atk. kam.), C.Dumerc ir E.Lawson po 13.