Keturis tritaškius pataikiusi veteranė Rima Valentienė padėjo Lietuvos moterų krepšinio rinktinei susigrąžinti pranašumą bei iškovoti itin svarbią pergalę. Rezultatu 67:61 (16:15, 18:15, 13:19, 20:12) įveikusios Turkijos krepšininkes, lietuvės pateko į Europos moterų krepšinio čempionato ketvirtfinalį.

Rungtynes geriau pradėjo varžovės, kurios užtikrintai jautėsi greitų atakų metu. Kėlinuko viduryje turkės pirmavo 10:5, vėliau kelis kartus pirmavo dviejų taškų skirtumu, tačiau iš pradžių Lina Brazdeikytė išlygino rezultatą 12:12, o paskutinėmis sekundėmis Eglė Šulčiūtė baudų metimais jį persvėrė Lietuvos naudai – 16:15.

Antrąjį kėlinuką pradėjo taiklus Linos Brazdeikytės tritaškis ir lietuvaitės pabėgo į priekį 4 taškų skirtumu 19:15. Mūsiškės dažnai padidindavo persvarą iki 3-4 taškų, tačiau turkės neleido Lietuvos rinktinei didinti persvaros ir pasinaudodamos kiekviena klaida išlygindavo rezultatą (30:30). Tačiau kėlinuką užbaigė tikslus E. Šulčiūtės tritaškis ir lietuvės buvo priekyje 34:30.

Trečiąjį kėlinuką Lietuvos rinktinė pradėjo spurtu 6:0 ir pirmą kartą padidino pranašumą iki dviženklio (40:30). Turkijos krepšininkės sumažino atsilikimą iki šešių, bet mūsiškės susigrąžino svaresnį pranašumą (45:36). Vis dėlto turkės nesiruošė nuleisti rankų ir po atkarpos 10:2 sumažino atsilikimą iki minimumo (46:47). Po dar vieno Turkijos rinktinės tolimo metimo varžovės išsiveržė į priekį 49:47. Toks rezultatas ir išliko po trijų kėlinukų.

Lemiamą ketvirtį pradėjo trys Lietuvos rinktinės tritaškiai (du R. Valentienės ir vienas - I. Marčauskaitės), o mūsiškės susigrąžino persvarą, kurią vėliau padidino iki 5 taškų (58:53). Likus žaisti kiek mažiau nei 4 minutes turkės išlygino rezultatą (61:61). Intrigos aikštelėje vis augo, o likus žaisti lygiai minutę R. Valentienė pataikė neįtikėtiną, jau ketvirtąjį tritaškį, o sėkmingai apsigynus paskutinę atakos sekundę iš toli taikli buvo A. Čiudarienė (67:61). Tokiu rezultatu lietuvės laimėjo susitikimą ir pateko į ketvirtfinalį.

Lietuva: A. Čiudarienė (9 atk.kam., 4 rez.perd.), R. Valentienė (tritaškiai 4/5) ir I. Marčauskaitė - po 12, L. Brazdeikytė 11 (6 atk.kam., 4 rez.perd.), S. Valužytė (10 atk.kam.) ir E. Šulčiūtė (6 atk.kam.) - po 8, M. Sauliūtė 7.

Turkija: N. Yilmaz 20 (13 atk.kam.), Y. Horasan (7 atk.kam.) ir N. Yigit - po 11, B. Vardarli 8 (5 rez.perd.).