Lietuvos moterų kerlingo (akmenslydžio) rinktinė antrus metus iš eilės prasibrovė tarp keturių stipriausių Europos čempionato B diviziono komandų ir turės galimybę pakovoti dėl kelialapio į aukščiausią divizioną.

Škotijoje vykstančiame turnyre kelialapį į pusfinalį Lietuvos komanda užsitikrino trečiadienį vakare, kai aštuntose rungtynėse 8:6 nugalėjo Slovėnijos ekipą.

Lietuvės solidžiai pradėjo rungtynes ir po ketvirtojo kėlinuko pirmavo 4:0. Po šeštojo skirtumas dar labiau išaugo – 6:1. Intrigą varžovės sugrąžino laimėdamos net keturis taškus per kėlinį. Dar tašką slovėnės pridėjo devintajame kėlinuke ir rezultatas tapo lygus (6:6). Visgi lemiamame kėlinuke lietuvės neklydo ir pelnė du pergalingus taškus.

Lietuvos kerlingo rinktinei, kuriai atstovauja kapitonė Virginija Paulauskaitė, Olga Dvojeglazova, Rūta Blažienė, Justina Zalieckienė ir Miglė Kiudytė, tai buvo šeštoji pergalė.

Paskutines grupės rungtynes Lietuvos rinktinė žaidė ketvirtadienį su kaimynėmis iš Latvijos. Šįkart Lietuvos ekipai teko pripažinti varžovių pranašumą 2:8.

Su šešiomis pergalėmis ir trimis pralaimėjimais lietuvės grupėje užėmė ketvirtąją vietą. Pusfinalyje penktadienį Lietuvos rinktinė susitiks su vos vieną pralaimėjimą patyrusia Lenkijos komanda. Būtent lietuvės yra vienintelės, sugebėjusios Škotijoje įveikti lenkes – tą mūsiškės padarė po dramatiškos kovos 5:4.

Kitą pusfinalio porą sudarys Latvija ir Vengrija.

Europos čempionato B diviziono turnyre dalyvauja dešimt ekipų. Dvi stipriausios rinktinės iškovos kelialapius į elitinį A divizioną.

Praėjusiais metais Lietuvos moterų rinktinė liko per žingsnį nuo aukščiausio diviziono ir iškovojo bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos rezultatas tokio formato Europos kerlingo pirmenybėse.