Lietuvos ledo ritulio rinktinė pirmosiose atrankos į 2010 metų Vankuverio žiemos olimpines žaidynes pirmojo etapo C grupės turnyro rungtynėse penktadienį Budapešte (Vengrija) 4:2 (0:2, 3:0, 1:0) įveikė Kroatijos ledo ritulininkus.

Po pirmojo kėlinio kroatai pirmavo 2:0, tačiau antrajame kėlinyje lietuviai įmušė tris įvarčius ir išsiveržė į priekį. 29-ąją min. skirtumą sušvelnino Karolis Nekraševičius, 31-ąją min. rezultatą išlygino Dalius Vaiciukevičius, o 38-ąją min. Lietuvos rinktinę į priekį išvedė Martynas Šlikas. Ketvirtajame kėlinyje dar vieną įvartį pelnė Rolandas Aliukonis (41-ąją min.). D. Vaiciukevičius dar atliko du rezultatyvius perdavimus.

Beje, 44-ąją min. Dmitrijus Bernatavičius nerealizavo baudinio.

Lietuviai į vartus smūgiavo 33, o kroatai – 22 kartus. Mūsiškiams buvo skirtos 28, o kroatams – 18 baudos minučių.

Lietuvos rinktinė šeštadienį 15 val. Lietuvos laiku žais su serbais, o sekmadienį 18.30 val. – su varžybų šeimininkais vengrais.

Į antrąjį etapą pateks tik turnyro nugalėtojai. Jiems dėl kelialapio į olimpines žaidynes teks kovoti turnyre Latvijoje su vietos, Italijos ir Ukrainos ledo ritulininkais.