0

Pergalingai Europos moterų krepšinio čempionatą pradėjo Lietuvos krepšininkės, pirmosiose A grupės rungtynėse 64:58 (19:12, 18:10 16:14, 13:20) įveikusios Turkijos nacionalinę komandą.

Rytoj 19 val. lietuvės susikaus su Rusijos krepšininkėmis.

Pirmuosius taškus mūsiškėms Europos čempionate pelnė A.Abromaitė – 2:0. Lietuvaitės sėkmingiau pradėjo susitikimą ir po pirmų keturių minučių pirmavo 7:2. Turkės buvo sumažinę skirtumą iki dviejų (5:7), bet A.Paulausko auklėtinės atsakė spurtu 5:0 – 12:5. Kėlinuko pabaigoje Lietuvos rinktinė buvo įgijusi dviženklę persvarą (19:9), bet paskutinėmis akimirkomis turkėms pavyko jį kiek sušvelninti – 12:19.

Antrajame ketvirtyje situacija aikštėje stabilizavosi. Lietuvėms

dar labiau nutolti nepavyko, bet tuo pačiu turkės negalėjo sumažinti deficito. Labiausiai rinktinę į priekį tempė įsisiautėjusi G.Petronytė – 27:15. Prie aukštaūgės prisidėjo ir A.Bimbaitė, o didžioji pertrauka prasidėjo A.Paulausko komandai pirmaujant užtikrintu pranašumu – 37:22.

Po pertraukos situacija pernelyg nepasikeitė. Skirtumas išliko panašus ir prieš lemiamą mačo dalį lietuvaitės pirmavo 51:38.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje Lietuvos krepšininkės įkrito į duobę ir taškų nepelnė tris minutes, tačiau svarbiu tritaškiu mūsiškes pastūmėjo M.Solopova – 57:44. Po ilgos pertraukos varžovės buvo priartėjusios iki vienženklio skirtumo (48:57), tačiau lietuvės neleido turkėms atkurti intrigos ir po R.Valentienės tritaškio pasiuntė priešininkes į nokdauną – 62:49. Per likusią mačo dalį turkės buvo priartėję iki 58:62, bet Lietuvos komanda išsaugojo pergalę savo rankose.

Lietuva: G.Petronytė 15 (6 atk. kam.), S.Linkevičienė 11 (8 atk. kam.), A.Bimbaitė 10, A.Abromaitė 9, R.Valentienė ir E.Šulčiūtė po 6, M.Solopova 5, G.Paugaitė 2.

Turkija: S.Ivegin 15, N.Yilmaz 12.