Kaune vykstančio Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato antrojo etapo E grupės rungtynėse pirmadienį nugalėtojos titulą ginanti Lietuvos rinktinė 66:47 (15:11, 25:15, 14:11, 12:10) nugalėjo Turkijos krepšininkus ir į savo sąskaitą įsirašė pirmąją įskaitinę pergalę.

Mūsų šalies komandoje, kurią treniruoja Dariaus Dikčiaus ir Egidijus Ženevičius, pasižymėjo Tauras Jogėla. Jo sąskaitoje - 18 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. Mantas Mockevičius pelnė 14 taškų, Paulius Semaška - 9, Tomas Lekūnas - 7, Rokas Narkevičius - 6.

Turkijos ekipoje Merčanas Ezenas (Mertcan Ozen) ir Burakas Jildizli (Burak Yildizli) surinko po 8 taškus.

Pirmąjį kėlinį lietuviai laimėjo 15:11, tačiau iki ilgosios pertraukos padidino savo turimą persvarą iki 14 taškų 40:26, o prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 54:37.

Mūsų šalies krepšininkai taikliau metė dvitaškius ir baudų metimus, laimėjo kovą dėl atšokusių 46-38, tačiau dažniau klydo (22 ir 17).

Lietuviai, kurie neseniai triumfavo Tamperėje (Suomija) vykusiame Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje, kitas rungtynes žais antradienį 18 val. su Juodkalnijos ekipa.

Europos čempionato antrajame etape žaidžia 12 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias grupių ekipas.

Pusfinaliai ir bei rungtynės dėl 1-8 vietų vyks Kauno sporto halėje.