Liucernoje (Šveicarija) sekmadienį baigėsi antrasis pasaulio irklavimo taurės etapas, kuriame dėl medalių kovojo Saulius Ritter ir Mindaugas Griškonis.

Šį kartą į atskiras valtis susėdę lietuviai dalyvavo vyrų vienviečių valčių A finale. M.Griškonis pasirinko agresyvią taktiką ir startavo labai galingai. Po 500 m lietuvis netgi lenkė pasaulio čempioną vokietį Oliverį Zeidlerį ir yrėsi pirmas.

Įpusėjus distancijai jis prarado antrą vietą, o prieš finišą praleido dar du varžovus į priekį ir finišavo ketvirtas (6:55.85).

Tuo tarpu S.Ritter praktiškai visą laiką yrėsi 5-as. Šioje vietoje jis ir finišavo (6:56.67), vos nepavijęs tautiečio. Auksą laimėjo O.Zeidleris (6:48.26), sidabrą – Danijai atstovaujantis Sverri Nielsenas (6:50.13), o bronzą – norvegas Kjetilis Borchas (6:54.09).

Šeštadienį abu lietuviai pateko į tą patį vyrų vienviečių valčių plaukimo pusfinalį. M.Griškonis 2000 m įveikė per 7 min. 25.02 sek., o S.Ritter – per 7 min. 27.66 sek.

Lietuviai atitinkamai užėmė antrą ir trečią vietas bei kartu su plaukimo laimėtoju norvegu Kjetiliu Borchu (7:23.11) pateko į A finalą.

Vyrų porinių dviviečių valčių B finale Giedrius Bieliauskas ir Armandas Kelmelis finišavo penkti (6:36.23). Galutinėje įskaitoje jie užėmė 11-ą vietą.