49
Hockey Punks - Energija (nuotr. Organizatorių)

Spektaklį Lietuvos ledo ritulio čempionato finale netikėtu scenarijumi kūrė Vilniaus „Hockey Punks“ klubas, metęs iššūkį Lietuvos ledo ritulio čempionate pralaimėjimo nežinančiai Elektrėnų „Energijai“, turėjo persvarą, pirmavo, tačiau „Energija“ pasiekė savo 4:3 (2:2, 0:1, 2:0) ir po tapo Lietuvos čempione.

49

Dramatiškose rungtynėse Vilniaus klubas išsiveržė į priekį po Mindaugo Kiero gražaus metimo dvigubos daugumos metu (02:38, Naoki Kaneko, Šarūnas Kuliešius). Kietoje kovoje netrukus dvigubą daugumą įgijo ir „Energija“, atsakiusi Aimo Fiščevo įvarčiu (08:28, Deividas Kazlauskas).

Netrukus Deividas Kazlauskas (09:51, A.Fiščevas, Karolis Kubilius) dar kartą išnaudojo daugumą ir pirmą kartą išvedė „Energiją“ į priekį. Visą reguliarųjį sezoną čempionate karaliavusi „Energija“ pirmajame kėlinyje niekuo ypatingu neišsiskyrė, o momentais „Hockey Punks“ turėjo iniciatyvą. Ją išnaudojo Š.Kuliešius (15:18, N.Kaneko), išlyginęs rezultatą ir pratęsęs „pankų“ pasipriešinimą.

Antrajame kėlinyje audringai palaikomi savų sirgalių ir „pankai“ ėmė spausti neginčijamus finalo favoritus. Po dar vienos įspūdingos „Hockey Punks“ atakos M.Kieras (24:43, N.Kaneko, M.Šlikas) pasiuntė ritulį į varžovų vartus ir iš džiaugsmo krito pilvu ant ledo. Tribūnos šėlo, o vilniečiai tęsė atakas, taip glumindami Elektrėnų klubą. „Pankai“ gavo šansą mušti dar vieną įvartį dvigubos daugumos metu ir sukūrė dvi puikias progas, pakėlė ant kojų tribūnas, tačiau įmušti nepavyko. „Energija“ nervinosi ir toliau darė klaidas prasižengdama. Vilniaus klubas pamažu įgijo neginčijamą persvarą, tačiau jos įvarčiais nepavertė.

Ledo šeimininkai po vilniečių klaidų gavo dvigubą daugumą ir galingu smūgiu Tomas Vyšniauskas (41:28, A.Fiščevas, K.Kubilius) išlygino rezultatą 3:3. Aistros pasiekė kulminaciją – „Energija“ neteko dar dviejų žaidėjų už pražangas, o įtampa sprogo Deividas Kazlausko ir Karolio Šliko muštynėmis. Rungtynės trumpam buvo sustabdytos, kol teisėjai sugebėjo susodinti prasikaltusius ant prasižengusiųjų suolo.

Abu mušeikas rungtynėms teisėjavęs arbitras iš Baltarusijos pašalino iki rungtynių pabaigos. Lemiamą finalo įvartį pelnė naudingiausias reguliariojo sezono žaidėjas Dovydas Kulevičius (51:51), kuris aplenkė vartininką ir pirmesnis kyštelėjo lazdą link ritulio, kurį permetė per vartininką. Rungtynių pabaigoje „pankai“ pakilo į šturmą. Turėjo progų, žaidė be vartininko šešiese prieš penkis, tačiau atsilaikė ir iškovojo pergalę, tapę Lietuvos čempionais po trijų metų pertraukos.

„Sezonas buvo sunkus ir ilgas, tačiau radome jėgų ir finale buvome stipresni ir kantresni. Apdovanojimų esame iškovoję nemažai, tačiau ir šis sunkiai iškovotas aukso medalis labai brangus ir svarbus“,- po pergalės sakė „Energijos“ komandos vadovas Rolandas Aliukonis.