Sankt Peterburge (Rusija) vykstančiame ketvirtajame pasaulio kiokušin karatė čempionate pirmąją varžybų dieną - šeštadienį - po dvi pergales iškovojo ir kovą dėl apdovanojimų tęs septyni iš 12 Lietuvos sportininkų.

Moterų svorio kategorijoje iki 65 kg Inga Mikštaitė pirmojoje kovoje įveikė Pietų Afrikos Respublikos atstovę Sizakelę Niembę (Sizakele Nyembe), o ketvirtfinalyje nugalėjo rusę Iriną Valjevą.

Svorio kategorijoje virš 65 kg Margarita Čiuplytė nugalėjo rusę Olgą Nosulią bei japonę Emi Šoguči (Emi Shoguchi).

"Svoryje" iki 55 kg Rita Pivoriūnaitė nugalėjo rusę Liudmilą Štakal, bet ketvirtfinalyje pralaimėjo japonei Nodzomi Kanemicu (Nozomi Kanemitsu).

Vyrų varžybų svorio kategorijoje virš 80 kg kovą tęs trys Lietuvos atstovai - Donatas Imbras, Mindaugas Pavilionis ir Darius Gudauskas.

D. Imbras nugalėjo libanietį Hasaną Mrua (Hassan Mrouah) ir brazilą Rafaelį Kardosą Garsiją (Rafael Cardoso Garsia), M. Pavilionis įveikė libanietį Alį Čeaibą (Ali Cheaib) bei Australijos atstovą Semą Džilbertą (Sam Gilbert), o D. Gudauskas nugalėjo Kazachstano atstovą Jevgenijų Bezdoščuką ir japoną Juičirą Osaką (Yuichiro Osaka).

Lukas Kubilius pirmojoje kovoje įveikė urugvajietį Sebastianą Skarlatą (Sebastian Scarlatta), tačiau antrojoje turėjo pripažinti japono Taišio Vanatabės (Taishi Watanabe) pranašumą. Dar vienas Lietuvos atstovas Dmitrijus Aleksandrovas jau pirmojoje kovoje pralaimėjo japonui Kendžiui Maegavai (Kenji Maegawa).

Svorio kategorijoje iki 80 kg Orestas Procas nugalėjo kanadietį Benua Porlijė (Benoit Porlier) ir japoną Ko Tanigavą (Ko Tanigawa). Toje pačioje svorio kategorijoje Andžejus Milevskis įveikė Pietų Korėjos atstovą Il Nam Kimą (Il-Nam-Kim), tačiau antrojoje kovoje pralaimėjo rusui Romanui Nesterenkai.

Svorio kategorijoje iki 70 kg dvi pergales iškovojo Andrius Miseckas. Jis nugalėjo Australijos atstovą Jasunarį Jajirą (Yasunari Yayiro) ir Rusijos sportininką Aidiną Novruzovą. Vytautas Kalvaitis pirmojoje kovoje įveikė Kanados atstovą Mišelį Spinettį (Michael Spinetti), bet antrojoje kovoje nusileido japonui Šohei Jamanui (Shohei Yamano).

Kiekvienoje vyrų svorio kategorijoje dalyvauja po 32 kovotojus, o kiekvienoje moterų svorio kategorijoje - po 16 sportininkių.

1997 metų pasaulio pirmenybėse dalyvavo trys, o 2001 ir 2005 metų pasaulio čempionatuose - po penkis Lietuvos sportininkus. Iš viso pasaulio čempionatuose, kuriuose kovojama atskirose svorio kategorijose, lietuviai yra iškovoję du aukso ir šešis sidabro medalius.

Šių metų planetos pirmenybėse teisėjauja keturi tarptautinės kategorijos teisėjai iš Lietuvos: Vladas Korsakovas, Vidmantas Poškaitis, Valius Rudys ir Remigijus Kersnauskas.