Lietuvos 16-metės išsaugojo vietą A divizione

Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė išsaugojo vietą A divizione. Kaune vykstančiame „Always“ Europos krepšinio čempionate lietuvės kovoje dėl 9–16 vietų, po pratęsimo, 63:59 (16:11, 10:11, 8:13, 18:17, 11:7) palaužė Nyderlandų bendraamžes ir pratęs kovą dėl 9–12 pozicijų.

Tai reiškia, kad ir kitą vasarą Lietuvos šešiolikmečių rinktinė dalyvaus Europos čempionato A diviziono kovose, nes į B divizioną iškrenta 14–16 vietas užėmusios rinktinės.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė penktadienį žais su Latvijos šešiolikmetėmis.

Susitikime su Nyderlandų rinktine lietuvės geriau pradėjo rungtynes ir antrojoje pirmojo kėlinio dalyje nutolo, įgydamos penkių taškų pranašumą (16:11). Tačiau rungtynėse nė vienai komandai pirmojoje pusėje nepavyko įrodyti aiškesnio pranašumo. Kėlinį laimėjo Nyderlandų krepšininkės, tačiau lietuvės išsaugojo savo persvarą (26:22).

Antroji rungtynių dalis lietuvėms prasidėjo sunkiau. Tado Stankevičiaus auklėtinės sunkiai rado kelią varžovių krepšio link, ketvirtį pralaimėjo penkiais taškais ir po trijų kėlinių turėjo taško deficitą (34:35). Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių, o rungtynių rezultatas buvo lyg svarstyklės.

Prasidėjus paskutinei ketvirto kėlinio minutei, Nyderlandų krepšininkės pirmavo dviejų taškų skirtumu (52:50). Lietuvės surengė rezultatyvią ataką – Klaudija Janionytė atliko perdavimą, o Aistė Švegždaitė išlygino rezultatą (52:52). Per likusį laiką abi komandos apsikeitė netaikliais tolimais metimais: Nyderlandų rinktinėje pro šalį atakavo Elles Van der Maas, o mūsiškių ekipoje tritaškio nepataikė Urtė Čižauskaitė.

Pratęsimo metu daugiau jėgų išsaugojusios buvo lietuvės, kurios nuo pat pradžių šovė į priekį, nutolo keturiais taškais ir rungtynių iš savo rankų nebepaleido. Viešnios dar bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau pergalę šventė lietuvės.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Audronė Zdanevičiūtė, kuris netrūko visoje aikštėje. Gynėja pelnė 21 tašką, atkovojo septynis kamuolius ir atliko šešis rezultatyvius perdavimus.

Simona Visockaitė įmetė 12 taškų (13 atk. kam.), Klaudija Janionytė – 10 (5 rez. per.), Gedvilė Savostaitė – penkis, Aistė Švegždaitė ir Šeila Gudinskaitė – po keturis, Urtė Čižauskaitė – tris, Elzė Motekaitytė ir Agnesė Garčinskaitė (10 atk. kam.) – po du.

Nyderlandų rinktinėje Elles Van der Maas ir Alissa van der Plas (10 atk. kam.) pelnė po 13 taškų, o Maud Huijbens – 12 (10 atk. kam.).

„Always“ Europos čempionato grupės rungtynėse lietuvės 71:58 nugalėjo Danijos rinktinę, vėliau 49:66 turėjo pripažinti Rusijos krepšininkių pranašumą, o paskutiniame grupės mače 51:58 neatsilaikė prieš vokietes. Aštuntfinalyje Lietuvos rinktinė 37:51 pralaimėjo Vengrijos komandai.