Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Kas iš to, kad vaikai mokosi mokykloje, jei tėvams dar su vaikas po pamokų reikia ilgas valandas sėdėti. Pati išauginau du berniukus ir kartu su vaikais juokdavomės, kad kartu baigėm 12 -a klasių. Be to mokyklose vyksta ištisos patyčios iš bendramokslių, o mokytojų rankos surištos, nes vaikams nė pusę drausminančio žodžio negali pasakyti be tėvų sutikimo. Taigi dabar vaikams daug geriau mokytis namuose ir morališkai, ir psichologiškai. Draugų ir pažystamų tarpe yra vaikų, kurie isteriškai nenori eit į mokyklą. Mano atveju vaikai pastoviai grįždavo iš mokyklos su neigiamom emocijom ir reikdavo pastoviai juos motyvuoti, raminti ir pačiai jiem padėti isisąvinti disciplinas. Pastoviai kamuodavo klausimas, ką jie veikia toj mokykloj, geriau sėdėtų namie, tai susitaupytų ir pinigų, ir nervų, ir laiko.
Atvedė pas mus į klasę du metus namie mokytą vaiką, gaila vaiko. Sunaikinta asmenybė, nieko nežino, nieko nemoka, nežino kur eiti, nemoka bendrauti su vaikais.
Klasėje yra disciplina, tvarka, pareigos. Vaikai išmoksta per negaliu, per nemoku, jie dirba intensyviai, kruopščiai ir daug.
@Lina Vaikai išmoksta per "galiu" ir per "moku" - tada net nejaučia, kad mokosi, yra laimingi.
Šiaip mokymo namuose tvarka yra nevykusi. Visi metai namie - per daug. Būtų daug geriau, jei vaikas, ypač pradinukas, namuose mokytųsi tik žiemą, ligų sezono metu. Tada ir sveikas būtų, ir bendravimas su klase nenutrūktų. Geriau sveikam mokytis namuose, negu sergančiam kelis kartus per metus po tris savaites iš eilės, su antibiotikais.
Dėl žinių - tai kiekvienas save gerbiantis tėvas iki 8 klasės drąsiai gali mokyti, žinių tikrai pakaks. O vėliau - jei teisingai dirbta, vaikas kelias savaites pajėgus savarankiškai pasimokyti. Tik, kaip minėjau, visi metai - per daug.

@Lina vaikai išmoksta tik tai, ką pasirenka išmokti. "Per negaliu" žmonės dresuojami tik būti paklusniais, o ne ką nors sąmoningai mokytis. Jei vaiką sudominsit, jis nejaus, kad mokosi, išmoks daugiau, greičiau, gal net tiek, kiek Jūs nesvajojot ir tik todėl, kad jam tai įdomu, "veža". Tikras mokymasis nėra nuobodžių pratimų atlikinėjimas per prievartą.
„Nuo tada, kada aš atsibundu. Kada mama nusprendžia grynai. Aš galiu ten kiek noriu išsimiegoti“ - kokia nešvari vaiko kalba, nes ir mamos kalba pilna šiukšlių, vartoja labai daug balastinių žodžių. Prisimena tą istoriją facebooke, kur korepetitorė siūlėsi mokyti vaikus rašyti, nors pati skelbimą parašė su baisiomis klaidomis. Šiaip pritariu mokymui namie, nes dėl argumento "bendravimas su kitais vaikais naudingas" galiu ginčytis iki negalėjimo. Kai intelektualus, ramus vaikas patenka į bydlų atžalėlių klasę, nieko gero čia nėra.
Namie mokomi tie, kurie kategoriškai atsisako eiti į mokyklą, kurių tėvai nepriverčia eiti į mokyklą, kur šeimose kiekvieną rytą vykdavo kova. Dabar tėvams yra geriau - nereikia kovoti. O jei vaikas nesimoko namie, gali jį pagąsdinti mokykla......
taip negalima - nes kaip jie apie genderizmą išmoks, kas juos žlugdys ir žalos bandydami įteigti jog jie kitos lyties???
Tai ar vaikai,mokomi tėvų namuose,gauna tokias pačias lėšas mokymui ,kaip valstybinėse mokyklose,jei jų mokslo rezultatai geri ar net geresni kaip vietinėse mokyklose?
@Petras Kokių čia nesąmonių klausinėjate? Ko jums dar kas nedavė? Mokysit vaikus namie jei tik sužinosit, kad galima gauti valstybės kompensaciją? Tai gal neįgalumą vaikui suveikit - gal išeis daugiau? Suluošinkit vaiką ir pastatykit gatvėj - tegu uždirba iš turistų nuo mažumės kaip Indijoj. Ale viską pinigais matuoja. Už kapeiką nuvarytų blusą į Rygą, taip apie tokius sakoma.
@Petras Puikus komentaras! Vaikams turėtų būti skiriamas mokinio krepšelis, taip kaip jis skiriamas privačioms mokykloms iš biudžeto, tėvams reikėtų tuo pasidomėti.
@Petras "Naminukai" privalo susimokėti už už mokytojo konsultacijas ir kontrolinius ir tai yra nuo keliasdešimt iki šimto eurų per mėnesį. Ne kiekviena mokykla sutinka mokyti "naminukus", nes tai gana didelis papildomas darbas mokyklai ir ypač mokytojams. Esant etatiniam apmokėjimo modeliui mokytojas turi teisę nenorėti šio darbo ir kapeikinio atlyginimo už jį - tai mokytojo teisė. Tik nesusidūrusiems su sistema atrodo, kad čia mokytojui nieko dirbti nereikia, bet iš tikro tai mokykla atsako už individualių programų tinkamumą, vaiko pasiekimų patikrinimą. Juk būna taip, kad trečiaklasio matematikos žinios ir gebėjimai atitinka septintoko lygį, bet rašymas - pirmoko ar nė to... Arba atvirkščiai - trečiokas skaito kaip septintokas, bet matematikos nė bū, nė bė... Tėvai, kaip parodė ir straipsnyje cituojamieji, kartais patys daro tiek klaidų, tiek daug nemoka, kad tikrai negali mokyti net penktoko.
@Regina Mokykla gauna mokinio krepšelį už "naminuką". Jei tą krepšelį gautų šeima - sutinku turėtų mokėti mokytojui. Dėl vaiko gebėjimų - Jūs puikų pavyzdį pati duodate, kuris parodo, kad ugdymas namie turi savų privalumų, jei vaikas stipriai lenkia ar atsilieka nuo bendraamžių jis išloš dėl individualaus ugdymo. Teko iš arčiau stebėti pradinukų mokslus dėl karantino. Mokslais to nepavadinčiau - greičiau paklusnumo dresavimu. Vaikai mokomi ne galvoti, o atlikinėdami aibę nuobodžių užduotėlių atspėti kokio rezultato tikisi mokytoja, jei kažką išpręsti, paaiškinti ar papasakoti galima įvairiais būdas, tinka tik vienas vienintelis ir tik mokytoja žino koks. Nereikia stebėtis, kad tokiu būdu dresuojami vaikai praranda norą sužinoti daugiau, prarandą norą skaityti, ar net "atmokomi" mastyti - rezultatai matyti matematikos egzamine.
@Petras Ar jums mokama daktaro alga, jei išsigydet namuose, gerdamas arbatą? Vairuotojo alga, jei kažkur važiavot pats, savo automobiliu?
Ir nuorodą, prašau, kur procentaliai įvertinta, kiek vien tik namuose besimokiusių, brandos egzaminus išlaikė 100.
Be konkrečių faktų visa kita- tik pezalai.
Na kai mokyklose non stop pradėjo kisti genderizma, tai geriau mokyti namuose. Beje matematikos egzaminas parode, ka ta mokykla “išmoko”. Abiturientai trečios klases uždaviniu nesugeba išsispręsti.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų