Šeštadienį sužaistos ketverios Rusijos vyrų krepšinio superlygos A diviziono XVI turo rungtynės, kuriose pergales iškovojo klubai, savo gretose turintys žaidėjų iš Lietuvos.

Dešimties komandų turnyro lyderis Maskvos CSKA klubas svečiuose 84:75 nugalėjo aštuntoje pozicijoje esančius Mineralinių Vandenų "Lokomotiv" krepšininkus.

14 taškų nugalėtojams pelnė Darius Songaila, po krepšiais atkovojęs 9 kamuolius. Per 23,5 minutės lietuvis pataikė 6 dvitaškius iš 17 bei realizavo abu baudų metimus. Rezultatyvumu komandoje D.Songaila nusileido tik 25 taškus pelniusiam amerikiečiui Victorui Alexanderui (Viktorui Aleksanderui).

Iškovoję 15-ąją pergalę CSKA krepšininkai ir toliau viena pergale lenkia Permės "Ural-Great" ir Kazanės "Uniks" komandas.

Ypač sunkią pergalę iškovojo du lietuvius savo gretose turinti Rusijos čempionė Permės "Ural-Great" ekipa, svečiuose tik po pratęsimo įveikusi turnyro autsaiderį Sankt Peterburgo "Spartak" klubą.

Pelnęs 14 taškų ir po krepšiais atkovojęs 10 kamuolių Kšyštofas Lavrinovičius buvo trečias komandoje pagal pelnytus taškus. Daugiau už jį į aikštės šeimininkų krepšį įmetė Eddi Shannonas (Edis Šenonas, 19 tšk.) ir estas Martinas Miuurseppas (15 taškų).

K.Lavrinovičius per 21 minutę pataikė vienintelį mestą tritaškį, 4 dvitaškius iš 11 ir visus tris baudų metimus bei blokavo du varžovų metimus. Gintaras Kadžiulis šeštadienio mače nežaidė.

Eurelijaus Žukausko "Uniks" komanda namie 94:88 įveikė ketvirtoje vietoje esančią "BK Chimki" ekipą, o Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas per 18 minučių pelnė 4 taškus (pataikė dvitaškį iš 4 bei du baudų metimus iš 4) ir po krepšiais atkovojo 5 kamuolius.

Septintąją pergalę iškovojo į penktąją turnyro poziciją pakilęs Virginijaus Sirvydžio Jekaterinburgo "Jevraz" klubas. "Jevraz" krepšininkai išvykoje 88:80 įveikė Rimo Girskio treniruojamą Saratovo "Avtodor" komandą, kuri smuktelėjo į šeštąją vietą.

Nesulaikomas šiame mače buvo V.Sirvydis, per 39 minutes pelnęs net 33 taškus ir po krepšiais atkovojęs 5 kamuolius ir atlikęs net 7 rezultatyvius perdavimus. Lietuvis pataikė 6 dvitaškius iš 10, 5 tritaškius iš 6 bei 6 baudų metimus iš 7.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Maskvos CSKA 16 15 1 1472:11172. Permės "Ural-Great" 16 14 2 1493:12613. Kazanės "Uniks" 16 14 2 1499:12594. Chimkų "Chimki" 16 9 7 1470:14185. Jekaterinburgo "Jevraz" 16 7 9 1213:13316. Saratovo "Avtodor" 16 6 10 1259:13937. Maskvos "Dinamo" 15 5 10 1296:13508. Mineralinių Vandenų "Lokomotiv" 16 5 11 1254:13609. Samaros "CSK VVS Samara" 15 3 11 1141:140210.Sankt Peterburgo "Spartak" 16 1 15 1257:1458