Europos moterų čempionate Italijoje Lietuvos rinktinė rungtynėse dėl 5-osios vietos ir kelialapio į Pekino Olimpiadą skaudžiai rezultatu 54:93 turėjo pripažinti Čekijos krepšininkių pranašumą.

Lietuvės nuo pat susitikimo pradžios nesugebėjo sulaikyti galingai rungtyniavusių čekių. Puikiai puolusios varžovės greit įgijo dviženklį pranašumą (17:6), o vėliau tik didino savo persvarą. Nesėkmingai atakavusios mūsiškės, pirmąjį kėlinuką užbaigė atsilikdamos 12:28.

Antrajame ketvirtyje lietuvės buvo negailestingai triuškinamos. Mūsiškės per šį ketvirtį sugebėjo įmesti vos 6 taškus, tuo tarpu varžovės - 37. Didžiosios pertraukos metu rungtynių baigtis jau buvo aiški - 49:18 čekių naudai.

Po didžiosios pertraukos lietuvės buvo sumažinusios atsilikimą iki 23 taškų (34:57), bet trečiojo ketvirčio pabaigoje čekės atstatė 30 taškų skirtumą - 66:36.

Paskutinysis kėlinukas tebuvo tik formalumas, o jo metu Čekijos rinktinė dar labiau padidino savo persvarą.

Lietuva: E.Šulčiūtė - 10, L.Brazdeikytė ir I.Marčauskaitė (6 atk. kam.) - po 8, A.Čiudarienė ir V.Kuktienė - po 6.

Čekija: E.Vitečkova - 16 (6 atk. kam.), H.Machova - 14, M.Uhrova ir P.Kulichova (5 atk. kam.) - po 13.

Mūsiškės suklydo 22 kartus, čekės - 11.

Tuo tarpu Europos moterų krepšinio čempionato finale laimėjo ir kelialapį į 2008 metų olimpines žaidynes Kinijoje iškovojo Rusijos rinktinė.

Ketvirtosiose pirmenybėse iš eilės finale žaidusios Rusijos krepšininkės lemiamoje dvikovoje 74:68 (23:13, 21:11, 9:21, 21:23) įveikė paskutinių trijų Europos čempionatų bronzos medalininkę Ispanijos komandą ir čempionių vardus susigrąžino po ketverių metų pertraukos.

18 taškų nugalėtojoms pelnė Ilona Korstin, 14 - Tatjana Ščegoleva, 12 - Irina Osipova.

Ispanių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Amaya Valdemoro (26 tšk.), Laia Palau (18 tšk.) ir Anna Montanana (11 taškų).

Beje, prieš tris savaites Ispanijoje pasibaigusias vyrų pirmenybes taip pat laimėjo Rusijos rinktinė, finale 60:59 taip pat įveikusi Ispanijos krepšininkus.

Bronzos medalius Italijoje iškovojo pirmą kartą Senojo žemyno pirmenybių elito grupėje žaidusi Bartarusijos komanda, mažajame finale 72:63 (16:17, 16:7, 23:13, 17:26) įveikusi pirmą kartą tarp keturių pajėgiausių Europos komandų patekusią Latvijos ekipą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Anastasija Veremejenka ir Natalija Marčenka, pelniusios atitinkamai 15 ir 13 taškų, bei 12 taškų įmetusi Natalija Trofimova.

Latvijos ekipoje išsiskyrė Liene Jansone (23 tšk.), Ieva Tare ir Ieva Kublina (po 12 taškų).

Antrą-ketvirtą vietas užėmusios komandos dėl vietų į 2008 metų olimpines Kinijoje varžysis papildomame atrankos turnyre.

Dvikovoje dėl septintosios vietos Belgijos ekipa 72:63 nugalėjo Prancūzijos penketuką.