0

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė baigė kovą dėl medalių Europos čempionate. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai ketvirtfinalyje 65:67 (18:20, 12:14, 19:18, 13:18) nusileido makedonams ir toliau žais tik dėl 5-8 vietų turnyre.

Sielvartauti dėl nesėkmės ketvirtfinalyje lietuviai neturės daug laiko. Ketvirtadienį mūsų šalies rinktinė 15.30 val. žaidžia turnyro dėl 5-8 vietų pusfinalyje su Slovėnijos krepšininkais. Pastarieji trečiadienį ketvirtfinalyje 64:86 nusileido titulą ginančiai Ispanijos rinktinei.

Rungtynės prasidėjo kiek netikėtu incidentu - Makedonijos rinktinės gerbėjai bandė tribūnoje išskleisti didžiulė savo šalies vėliavą, tačiau apsaugos darbuotojai to padaryti neleido. Šis konfliktas vos nesibaigė muštynėmis. Tuo tarpu aikštelėje užvirė atkakli kova. Visgi įpusėjus kėlinukui po Roberto Javtoko dvitaškio Lietuvos rinktinė įgijo apčiuopiamą persvarą (17:10). Lietuviai itin puikiai iš žaidimo „išjungė“ Makedonijos lyderį Bo McCalebbą, kuris pirmuosius taškus tepelnė pirmojo kėlinuko pabaigoje. Nors varžovai, aptirpdė pranašumą, Lietuva išsilaikė priekyje iki pat ketvirčio pabaigos (20:18).

Antrąjį kėlinį taikliu dvitaškiu pradėjo Šarūnas Jasikevičius (22:18). Į klampų žaidimą įsivėlę lietuviai sužaidus keturias minutes pirmavo 23:21. Atkarpą 6:0 laimėję lietuviai atitrūko jau iki 8 taškų - 29:21. Makedonai surengė kelias sėkmingas atakas ir priartėjo iki 28:31. Kėlinio pabaigoje lietuviai kiek prisileido varžovus ir po dvidešimties minučių pirmavo 34:30. Verta paminėti, kad pirmajame ketvirtyje puikiai stabdytas B. McCalebbas antrajame įjungė aukštesnę pavarą ir prieš didžiąją pertrauką savo sąskaitoje jau turėjo 14 taškų.

Antrojoje rungtynių pusėje ir toliau tęsėsi Makedonijos gerbėjų ir apsaugos darbuotojų konfliktas, kuris galiausiai peraugo į muštynes. Sirgaliai net mėginto apsauginius išstumti į aikštelę. Po pertraukos lietuviai vis bandė pabėgti, o po R. Javtoko metimo pirmavo 38:32. Bet makedonai pataikė kelis metimus iš toli ir rezultatas jau lygus - 38:38. Beveik įpusėjus kėliniui po B. McCalebbo baudos metimo makedonai pirmą kartą priekyje - 42:41. Po kelių sėkmingų atakų lietuviai pirmavo (45:42), bet makedonai čia pat atsakė tolimu metimu - 45:45. J. Valančiūnui pataikius du taškus su pražanga Lietuva pirmavo rezultatu 50:47. Skirtumas tarp komandų nepakito iki pat kėlinuko pabaigos (52:49).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštėje ir toliau vyko nervingas karas, o lietuvių persvara siekė tik du taškus - 54:52. Praktiškai įpusėjus kėliniui po P.Antičiaus metimo iš toli makedonai jau visai šalia - 55:56. Lietuviai vis bandė atitolti, o po Rimanto Kaukėno dvitaškio jų persvara siekė 5 taškus - 60:55. P.Antičius pataikė du baudos metimus ir lietuvių persvara jau tik vienas taškas - 60:59. Bet Paulius Jankūnas pelnė du taškus su pražanga ir padidino persvarą iki 4 taškų - 65:61. Po nedovanotinos lietuvių klaidos Vlado Ilievski smeigė iš toli ir Makedonija jau priekyje 66:65. Simas Jasaitis turėjo šansą išplėšti pergalę, tačiau jo metimas buvo netikslus ir Makedonija šventė neįtikėtiną pergalę.

Lietuva: Robertas Javtokas 13, Darius Songaila 12, Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis po 9 , Šarūnas Jasikevičius 7, Rimantas Kaukėnas 6, Paulius Jankūnas 4, Jonas Valančiūnas 3, Martynas Pocius 2.

Makedonija: B.McCalebbas 23, V.Stojanovski 15, V.Ilievski 12.