Panevėžio KK „Lietkabelis“ ketvirtadienį vakare žaidė pirmąsias rungtynes namuose, CIDO arenoje, prieš Kėdainių „Nevėžį“ ir ir iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 76:62 (23:17, 11:15, 20:7, 22:23).

KK „Lietkabelio“ įžaidėjas Karolis Babkauskas ketvirtadienio vakare mače su Kėdainių „Nevėžiu“ svariai prisidėjo prie pirmosios pergalės LKL pirmenybėse. Ekipoje buvo rezultatyviausias, pelnė 18 taškų, surinko 20 naudingumo balų.

Trečiadienį rungtynėse su „Neptūnu“ mažiausias ekipos narys, 186 cm ūgio įžaidėjas taip pat buvo rezultatyviausias „Lietkabelyje“, bet pačiam krepšininkui svarbiausia komandos rezultatai. Asmeninė statistika nieko verta, jei ekipa nesėkmių liūne.

„Šiandien tikslas buvo tik pergalė. Akcentavome prieš rungtynes, jog būtinai namuose turime laimėti. Atidavėme daug jėgų. Ketvirtadienio vakaras pavyko gerai. Jautėsi nuovargis po trečiadienio rungtynių Klaipėdoje, dėl to gal pirmoje dalyje vyravo banguotas žaidimas. Vyrai po pertraukos susiėmė. Šįkart trečias kėlinys nepavedė, jis buvo mūsų naudai.

Klaipėdoje taip pat buvo du pirmi kėliniai banguoti, antroje susitikimo pusėje tvirtai ir kibiai gynėmės, bet, visgi, kažko pritrūko, jog pirmą pergalę iškovotume dar Klaipėdoje prieš „Neptūną“. Šiandien pasiekėme tai, ko norėjome“, - po mačo kalbėjo K. Babkauskas.

Anot krepšininko, jo sėkmingas žaidimas neatsitiktinis, treti metai komandoje bei triūsas treniruotėse duoda vaisių varžybose: „Komandoje esu treti metai. Du metus dažniau žaidimą stebėjau nuo atsarginių suolelio. Įgavau patirties per treniruotes. Dabar bandau įrodyti, ką sugebu aikštėje, atskleisti savo talentą, stengiuosi ir kol kas neblogai sekasi. Bandau nenuvilti trenerio pasitikėjimo. Dabar mūsų laukia šiokia tokia pertrauka LKL pirmenybėse, tačiau artėja Baltijos krepšinio lygos (BBL) kovos, stengsimės iškovoti pergales“, - kalbėjo rezultatyviu ir sėkmingu žaidimu blykstelėjęs įžaidėjas K. Babkauskas.

G. Leonavičius: niekam nerūpėjo nuovargis, turėjome tik laimėti

Po pirmosios pergalės šiame LKL sezone „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Gintaras Leonavičius teigė, jog nuovargis buvo juntamas po sunkaus mačo Klaipėdoje, bet vyrai turėjo jį pamiršti ir prieš „Nevėžį“ siekti tik pergalės.

KK „Lietkabelis“ vyriausiasis treneris: "Trečiadienį žaidėme geriau, bet pralaimėjome. Ketvirtadienį rungtyniavome banguotai ir laimėjome, tas yra labai gerai. Mums svarbiausia, jog po sunkaus mačo prieš „Neptūną“ sugebėjome iškovoti pergalę prieš „Nevėžį“. Galėjo mačas įvairiai pakrypti. Matė visi, jog žaidėjai elementariose situacijose klydo, pavyzdžiui toks aukštos klasės krepšininkas kaip Gytis Sirutavičius. Manau, tai yra nuovargio požymis. Rungtynės ir kelionė iš Klaipėdos atėmė daug jėgų. Bet su vyrais šnekėjomės, jog niekam nerūpi nuovargis, mes turime tik laimėti. Rungtynių metu reikėjo duoti daug pastabų, jog mažiau būtų tų klaidų.

Varžovai pateikė neparankią gynybą, tad kartu vienu metu rungtyniavo ir Vidas Ginevičius, ir Karolis Babkauskas. Jie yra techniški žaidėjai, galintys patys pelnyti taškų ar perduoti kamuolį kitiems. Džiaugiuosi, jog K. Babkauskas prisidėjo prie mūsų esamų stiprių žaidėjų ir rungtyniauja išties sėkmingai. Mums labai svarbu, jog kiekvienas krepšininkas pajaustų kokią jis vertę turi komandoje. K. Babkauskas, būdamas trečius metus mūsų klube, yra tas žaidėjas, kuriuo galima pasitikėti ir galima remtis.

Išvykos rungtynėse, kai susitinka vienodo pajėgumo komandos, daug ką lemia smulkmenos, „šiltnamio“ sąlygos namų arenoje, žiūrovų palaikymas. Išvykos rungtynėse sužaidėme gerai tik po du kėlinius, to nepakako. Šiandien pirmavome 20 taškų, ta persvara ir lėmė, jog iškovojome pergalę, pirmąjį tašką. Tai labai svarbu psichologiškai", - spaudos konferencijoje kalbėjo G. Leonavičius.

„Nevėžio“ komandos vyriausiasis treneris Darius Sirtautas: „Nepataikėme daug metimų, gynyboje nesusitvarkėme su K. Ciprusu. Jis pats neprimetė daug taškų, bet labai išdrąskė iš vidaus mūsų komandą“, - pralaimėjimo priežastis vardino strategas D. Sirtautas. „Mūsų aukštaūgį Darių Šilinskį G. Leonavičius gerai pažįsta, tai jo buvęs žaidėjas, žino, kaip reikia rungtyniauti prieš jį. Darius mūsų ekipoje tik trečia ar ketvirta diena. K. Ciprusas per arti mūsų krepšio gaudavo kamuolį, pats galėdavo užbaigti atakas arba turėdavo antruosius šansus. Nors šiaip kovos dėl atšokusių kamuolių pernelyg nepralaimėjome.

Skausmingiausias dalykas – prastas mūsų pataikymas. Sunku žaisti, kai vos 1 taiklus tritaškis iš 10 bandymų. Tai tikrai vaikiškas rezultatas. Nebuvo mūsų prasta gynyba, varžovai nepelnė 80 taškų. Bet tragiškas pataikymas atima visas viltis.

„Lietkabelyje“ aukšto lygio krepšininkai, geras treneris, visi žaidėjai pataikantys, sugebantys žaisti, turi patirties ir jaunystės, stiprios visos pozicijos. Mes besikurianti komanda. Negaliu apsimesti, jog esu labai nusiminęs ir kažkas nepavyko. Išvykoje su tokia komanda garbingai kovojome“, - po mačo kalbėjo Kėdainių „Nevėžio“ ekipos strategas.

Artimiausios KK „Lietkabelio“ rungtynės – startas BBL pirmenybėse, spalio 12 d., Utenoje, kova prieš „Juventus“.