9
Libanas – Dramblio Kaulo Krantas (nuotr. FIBA)

Pirmąją pergalę Pasaulio taurėje pasiekė Libano (1/3) krepšininkai, kurie, kovoje dėl 17–32 vietų, P grupės mače 94:84 (32:20, 23:21, 18:25, 21:18) nugalėjo Dramblio Kaulo Kranto (1/3) rinktinę.

9

Abi komandos kovoja ne tik dėl vietos olimpiados atrankoje, bet ir tiesioginio bilieto į žaidynes, kurios priklauso tiek geriausioms tiek Afrikos, tiek Azijos žemyno atstovėms. Įspūdingai puolime žaidęs Libanas rungtynes pradėjo itin gerai ir po pirmojo kėlinio pirmavo 32:20.

Antrajame ketvirtyje išlaikė atotrūkį ir įpusėjus mačui turėjo 14 taškų atsargą – 55:41. Po didžiosios pertraukos Dramblio Kaulo Krantas atsitiesė, kai laimėjo atkarpą 11:0 – 52:55. Sužaidus 5 minutes Afrikos atstovai net išsiveržė į priekį – 62:60. Vis dėlto Libanas geriau baigė ketvirtį – per likusį laiką įmetė 13 taškų, o praleido – vos 4, tad prieš lemiamą atkarpą turėjo 7 taškų pranašumą – 73:66.

Ketvirtajame kėlinyje prabėgus 2 minutėms Libanas susigrąžino dviženklį atotrūkį – 76:66. Likus 3 minutėms libaniečiai pirmavo 86:78, bet į lemiamą šturmą kilę afrikiečiai pelnė 6 taškus be atsako – 84:86. Prasidėjus paskutinei minutei Omari Spellmanas pataikė tritaškį (89:84) ir taip išsaugojo komandai pergalę.