LFF II lygoje – pirmoji FBK „Kauno“ nesėkmė

Kauno technologijos universiteto stadione šeštadienį buvo galima laukti įdomios kovos. Visas pergales iki šiol iškovojusi Kauno FBK „Kauno“ ekipa susitiko su antroje vietoje žengiančia Vilniaus „Geležinio vilko“ komanda.

Rungtynės prasidėjo apylygiai ir per pirmąsias dešimt minučių daugiausiai vyko žvalgyba: pavojingų epizodų nesukūrė nei „Kaunas“, nei „Geležinis vilkas“. Vėliau žaidimas pagyvėjo, kauniečiai bandė perimti iniciatyvą, bet svečiai iš sostinės atsakė atakomis, kurios baigdavosi smūgiais į vartus.

16 min. „Geležinio vilko“ ataka dešiniuoju kraštu baigėsi dviem taikliais perdavimais, po kurių kamuolys atsidūrė baudos aikštelės viduryje, o ten niekieno nesaugomas svečių puolėjas nubaudė „Kauno“ gynybą ir kauniečiai pirmą kartą LFF II lygos pirmenybėse atsidūrė besivejančių vaidmenyje – 0:1.

Praleidę įvartį kauniečiai kiek atkuto ir pradėjo kurti atakas. Pavojingai prasiveržė G. Vičius, gerą progą įmušti turėjo ir A. Laurišas, bet jo smūgis buvo netaiklus.

„Geležinis vilkas“ pirmajame kėlinyje į neviltį varė „Kauno“ puolėjus, vis priversdamas mūsų žaidėjus atsidurti nuošalėje.

Bet 34 min. po M.Straukos perdavimo svečių gynėjai nespėjo paskui A. Laurišą, kuris techniškais veiksmais paguldė ant žolės svečių vartininką ir smūgiu jau į tuščius vartus išlygino rezultatą.

Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi komandoms apsikeitus įvarčiais 1:1.

Prieš antrąjį kėlinį „Kauno“ treneriai atlieka net tris keitimus: Ramūnas Macežinskas pakeitė L. Kochanauską, Audrius Račkus – E.Pehličių, o vartininkas Laurynas Vertelis – D. Bartkų.

Antrąją rungtynių dalį „Kaunas“ pradėjo kur kas aktyviau. Atakų smaigalyje svečių gynybai problemų kėlė R. Macežinskas, bet iki taiklaus smūgio vis pritrūkdavo ir jam.

Garsiai ištikimiausių fanų palaikomi „geltonai-žali“ didžiąją antrojo kėlinio dalį praleido „Geležinio vilko“ aikštės pusėje, bet rezultatų tai nedavė.

Negana to, 60 min. vėl snūstelėjo „Kauno“ gynybos grandis. Po kelių perdavimų dar vienas smūgis į „Kauno“ vartus iš baudos aikštelės ir jau L.Vertelis priverstas traukti kamuolį iš tinklo – 1:2.

74 min. po nemalonaus susidūrimo galvą smarkiai susitrenkė ir aikštelę buvo priverstas palikti M.Strauka. Jo vietą aikštėje užėmė Edvardas Gaurilovas.

„Kaunas“ toliau spaudė varžovus prie jų vartų, bet atakų smaigalyje trūko aštrumo.

83 min. šansą turėjo R.Macežinskas, bet smūgis buvo netaiklus. 85 min. po gauto perdavimo iš savo aikštės pusės vienu lietimu nuo 16 metrų kamuolį į vartus bandė nukreipti A.Laurišas, bet vėl – šalia vartų.

86 min. M.Činikas pavojingai smūgiavo galva, bet svečių vartininkas atmušė kamuolį nuo vartų linijos.

„Kaunui“ taip ir nepavyko išlyginti rezultato. Iškovojęs septynias pergales iš eilės, „Kaunas“ patyrė pirmąją nesėkmę ir turnyrinėje lentelėje praleido į priekį „Geležinį vilką“. Vilniečiai yra surinkę 24, „Kaunas“ – 21 tašką. Tiesa, mūsų komanda yra sužaidusi vienomis rungtynėmis mažiau.