0

Lengvas kąsnis: Lietuvos rinktinė be vargo sudorojo belgus

Lietuvos rinktinės sirgaliai: imsim auksą

Antrose Europos krepšinio čempionato E grupės rungtynėse penktadienį Jono Kazlausko auklėtiniai užtikrintai 86:67 sutriuškino Belgijos krepšininkus ir vieną koją jau perkėlė per ketvirtfinalio slenkstį.

Rungtynių eiga

Per keturias minutes vos tašką nuo baudų metimo linijos sukrapštę lietuviai prabudo po Renaldo Seibučio taškų iš po krepšio. Įpusėjus kėliniui – 5:5. Į aikštę išleistas Jonas Valančiūnas ilgai neužsibuvo – varžovai negailėdami „šienavo“ jam ne tik per rankas, bet ir galvą. Žaizdos tvarkyti ėmėsi komandos medikai. Po 10 minučių Lietuvos rinktinė po Donato Motiejūno taiklaus tritaškio buvo priekyje 18:12.

Nieko gero belgams nežadėjo ir antro kėlinio pradžia – sėkmingai puldami ir kibiai gindamiesi J. Kazlausko auklėtiniai netrukus išsiveržė į priekį 27:14. Tuo lietuvių spurtas nesibaigė – sėkmingai išnaudodami akivaizdų Jono Valančiūno pranašumą baudos aikštelėje jie, įpusėjus dvikovai, skirtumą padidino iki 23 taškų – 44:21.

Lietuvos puolimo mašina kaip reikiant įsibėgėjo – po pertraukos sėkmingo Donato Motiejūno žaidimo dėka mūsų šalies krepšininkų pranašumas išaugo iki triuškinamo 30 taškų skirtumo – 55:25. Nepaisant didelio pranašumo J. Kazlausko raginami lietuviai nė neketino atsipalaiduoti – 69:35.

Rungtynių baigtis niekam abejonių nekėlė. J. Kazlauskas nuo atsarginių žaidėjų suolo prašė ramiai sužaisti. Atrodo, belgai po triuškinamo nokauto atsitokėjo ir pradėjo kovoti – jiems pavyko nubraukti beveik 10 taškų 76:50. Paskutinėmis sekundėmis Belgija dar bandė sušvelninti skirtumą – 86:65. Bet tai nieko nekeitė ir Lietuvos rinktinė įsirašė antrą pergalę į savo sąskaitą – 86:67.

Starto penketai

Lietuva: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza, Darjušas Lavrinovičius. Belgija: Roelas Moorsas, Sacha Massotas, Wenas Mukubu, Axelis Hervelle, Guy Muya.

Statistika

Lietuva: D. Motiejūnas pelnė 13, J. Valančiūnas (10 atk. kam) ir M. Kuzminskas po 12, J. Mačiulis – 9, T. Delininkaitis ir R. Seibutis po 8.

Belgija: J. Tabu – 15, A. Harvelle – 10 (8 atk. kam), C. Beghinas – 8.