Europos taurės turnyro A grupės rungtynėse Panevėžio „Lietkabelio“ (3/4) klubas išvykoje 89:91 (24:25, 22:22, 20:20, 23:24) nusileido Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (3/3) krepšininkams.

Rungtynių pradžioje „Nižnij Novgorod“ ekipa nesijautė lyg namie, ne tik dėl skurdaus savo sirgalių palaikymo, bet ir dėl geresnio panevėžiečių starto – 6:1 sužaidus 3 minutes. Vėliau žaidimas išsilygino, o varžovams persverti rezultatą leido iš po krepšio nepataikęs ir po to techninę pražangą užsidirbęs Žygimantas Skučas. Antrojoje kėlinio pusėje „Lietkabelis“ sėkmingai išnaudojo varžovų skylėtą gynybą po krepšiu ir rinko taškus artimais metimais.

Deja, greitai išnaudotas komandinis pražangų limitas ir individualūs „Nižnij Novgorod“ legionierių veiksmai atitrūkti neleido. Donatas Tarolis jau surinko keturias pražangas, o paskutinėje savo atakoje rusai smeigė tritaškį ir pirmąjį kėlinį laimėjo 25:24. Patikima kova dėl atšokusių kamuolių „Lietkabeliui“ leido vėl sėkmingiau pradėti kėlinį ir sužaidus pustrečios minutės išsiveržti į priekį 30:27.

Visgi tuoj pat trumpa atkarpa 5:0 atsakę oponentai kėliniui net neįpusėjus privertė Kazį Maksvytį prašyti minutės pertraukėlės. Po jos į aikštelę grįžo Lorenzo Williamsas, bet vaizdas aikštelėje nepasikeitė, spurtas tęsėsi iki 9:0, rezultatas – 36:30. Tada panašią atkarpą 8:0 inicijavo Simas Galdikas ir Lorenzo Williamsas, bei sugrąžino panevėžiečiams persvarą – 38:36. Likusias 3 minutes tęsėsi pozicinis, tačiau stebėtinai rezultatyvus krepšinis, komandos dar kartą apsikeitė spurtais ir likus pusei minutės rezultatas buvo 44:45. Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, rezultatas po dviejų kėlinių – 47:46, priekyje „Nižnij Novgorod“.

Trečiajame kėlinyje rungtynių sparta nesumažėjo, keliais aštriais reidais blykstelėjo Benas Madgenas, o Simas Galdikas puikiai laimėdavo dvikovas prieš prieš jį atsidūrusį fiziškai silpnesnį varžovą ir įpusėjus kėliniui „Lietkabelis“ vėl atsidūrė priekyje 55:53. Deja, Aukštaitijos sostinės atstovai ir toliau sparčiai renkasi pražangas ir ketvirtąją komandinę gauna sužaidus vos 5 minutes.

„Nižnij Novgorod“ baudų metimus mėto nesėkmingai, tačiau panevėžiečiams tuo pasinaudoti trukdė netaiklūs tolimi metimai ir fiksuojamos abejotinos pražangos puolime, likus žaisti 3 minutes varžovai priekyje 61:60. Per likusias minutes nė viena komanda ir toliau nesugeba įgyti apčiuopiamos persvaros, o varžovams nieko neišspaudus iš nesportinės Beno Madgeno pražangos šie išlaiko tik minimalų pranašumą 67:66. Ketvirtajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė, aukšta rungtynių sparta ir didelis rezultatyvumas. Daugelis atakų baigėsi rezultatyviai ir vos po 3 minučių „Lietkabelis“ vėl atsidūrė priekyje 74:70. Kėlinio viduryje sekė dar vienas varžovų spurtas 8:2, bet jį tritaškiu nutraukė Gintaras Leonavičius ir „Lietkabelis“ vėl priekyje – 79:78.

Abiejose aikštės pusėse pasipylė klaidos ir netaiklūs metimai, ir likus žaisti 2 minutes panevėžiečiai toliau pirmavo – 83:82. Likus žaisti 1 minutę Žygimantas Janavičius sužingsniavo, o varžovai pelnė taškus ir išsiveržė į priekį – 86:83. Benas Madgenas prametė tritaškį, o „Lietkabelis“ pasirinko gelbėtis pražangomis. Ivanas Strebkovas nuo baudų metimo linijos neklydo ir rezultatyvios rungtynės baigėsi oponentų pergale – 91:89.

„Lietkabelis“: Benas Madgenas ir Simas Galdikas (8 atk. kam.) po 20, Lorenzo Williamsas 12, Žygimantas Skučas 9.

„Nižnij Novgorod“: Ivanas Strebkovas 31 (4/6 tritaškiai), Deandre Kane‘as (9 atk. kam.) ir Siimas Sanderis Vene po 16, Piotras Gubanovas 13.