Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Vakarų ir Rytų konferencijose sužaisti reguliariojo čempionato susitikimai, o dvikova Klaipėdoje pasižymėjo net 7 Klaipėdos „Baltijos“ puolėjo įvarčiais. Vakarų konferencijoje ir toliau karaliauja „Baltija“, praneša hockey.lt.

Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Vakarų konferencijoje Klaipėdos „Baltija“ du kėlinius vargo su Kretingos „Grifais“, tačiau trečiajame įrodė pranašumą ir nugalėjo varžovus rezultatu 11:3 (3:1, 2:2, 6:0).

Vienas geriausių rungtynių lygoje sužaidė klaipėdietis V.Strazdas, kuris rungtynėse pelnė net 7 įvarčius ir atliko rezultatyvų perdavimą. Ledo ritulininkas pirmajame kėlinyje pelnė 2 įvarčius ir išvedė savo ekipą į priekį.

Antrajame kėlinyje kretingiškis Jonas Gorelis (27:24) sušvelnino skirtumą iki 3:4, tačiau tai buvo lyg raudonas audeklas „Baltijai“.

Trečiojo kėlinio pradžioje du įvarčius pelnė Jurijus Merkutovas (46:25 ir 47:21) ir Klaipėdos klubas atitrūko 7:3. Tašką rungtynėse padėjo V.Strazdas, kuris net 4 įvarčiais iš eilės padidino komandos persvarą iki 11:3.

„Grifai“ - „Baltija“ 11:3 (3:1, 2:2, 6:0). „Grifai“: I.Kuzminovas 2, J.Gorelis 1 įvartis. „Baltija“: V.Strazdas 7, J.Merkutovas 3, A.Krasauskas 1 įvartis.

I diviziono Vakarų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Klaipėdos „Baltija“ 9 8 0 1 0 71:38 25 2. Šiaulių „Ledo linija“ 8 4 2 0 2 39:33 16 3. Kaliningrado „Delovaja Rus 2“ 6 4 2 0 2 36:25 12 4. Kretingos „Grifai“ 8 1 0 1 6 21:52 4 5. Klaipėdos „Kirai“ 9 1 0 0 8 42:61 3

Rytai: :“Ober-Haus“ pergalė ir pralaimėjimas „winter classic“ rungtynėse

Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono rungtynėse Šiaurės Lietuvoje pergalę ir pralaimėjimą po dvikovų atvirame ore parsivežė Vilniaus „Ober-Haus“ komanda.

Pirmojoje dvikovoje Juodupėje vietos ekipa legionieriaus iš Latvijos Mario Leščovso (16:42) pagalba šeimininkai pirmavo, o antrajame kėlinyje Ernestas Čepulis (29:17) padidino „Juodupės“ persvarą iki 3:1.

Tačiau dar antrojo kėlinio pabaigoje po Nikolajaus Sidorovo įvarčio (36:38) jau 4:3 priekyje buvo „Ober-Haus“. Įtemptame trečiajame kėlinyje laimė šypsojosi vilniečiams, kurie paskutinėmis sekundėmis pelnė 5 įvartį ir šventė sunkią pergalę.

Juodupė“ – „Ober-Haus“ 3:5 (1:0, 2:4, 0:1). „Juodupė“: E.Čepulis 2, M.Lečšovsas 1 įvartis. „Ober-Haus“: N.Sidorovas, K.Ašmontas po 2, A.Sidorovas 1 įvartis.

Antrose „Winter classic“ rungtynėse po atviru dangumi Rokiškyje aikštelės šeimininkė „Rokiškio“ ekipa vilniečiams nebuvo tokia svetinga. „Ober-Haus“ įvartį pelnė tik antrojo kėlinio pabaigoje, kai rezultatas jau buvo 6:0.

Trečiojo kėlinio pradžioje vilniečiai sumažino atsilikimą iki 6:3, tačiau „Rokiškis“ vėl įjungė aukštesnę pavarą ir vėl spurtavo iki 8:3.

„Rokiškis“ – Ober-Haus“ 8:4 (1:0, 5:1, 2:3). „Rokiškis“: M.Citavičius 3, D.Janušonis 2, T.Urbonas, T.Mažeikis, T.Jasinevičius po 1 įvartį. „Ober-Haus“: S.Lynikas 2, K.Ašmontas, N.Sidorovas po 1 įvartį.

Elektrėnų „Lokiai-Poseidonas“ iškovojo jau septintą pergalę iš eilės, šįsyk 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) nugalėjęs Vilniaus „Vilkus“. „Lokiai“ šioje dvikovoje pirmojo kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą, kai (18:53) pasižymėjo Anatolijus Jermakovas.

Elektrėnų klubas jau antrojo kėlinio pradžioje (21:13) po Nicko Aubino smūgio vėl išsiveržė į priekį, o Vadimas Fiščevas (25:20) kiekybinėje mažumoje padidino skirtumą iki 3:1. Trečiajame kėlinyje įvartį pridėjo Valdas Škadauskas (52:11) ir „Lokiai-Poseidonas“ šventė eilinę, tačiau nelengvą pergalę.

„Vilkai“ – „Lokiai-Poseidonas“ 1:4 (1:1, 0:2, 0:1). „Vilkai“: A.Jermakovas 1 įvartis. „Lokiai-Poseidonas“: V.Fiščevas 2, N.Aubinas, V.Škadauskas po 1 įvartį.

Pergalę Vilniuje iškovojo Rokiškio „Rokiškio“ ekipa, kuri išvykoje 7:5 (0:1, 3:1, 4:3) nugalėjo Vilniaus „Ice wind“ komandą. Vilniečiai dvikovoje buvo nusiteikę ryžtingai ir pirmieji įmušė įvartį išnaudoję dviejų žaidėjų persvarą (13:10), kai pasižymėjo Dmitrijus Jevstafjevas.

Tačiau tai buvo vienintelis kartas, kai sostinės ekipa pirmavo. Rokiškėnai antrajame kėlinyje per pirmąsias penkias minutes pelnė tris įvarčius ir atitrūko. Šarūnas Nacevičius (39:29) dar bandė gelbėti padėtį, Artūras Vyšniauskas (42:23) išlygino rezultatą 3:3, tačiau „Rokiškis“ per dvi su puse minutės vėl atsakė trimis įvarčiais ir nulėmė rungtynių baigtį.

„Ice wind“ – „Rokiškis“ 5:7 (1:0, 1:3, 3:4). „Ice wind“: Š.Nacevičius 2, D.Jevstafjevas, A.Vyšniauskas, A.Jadkauskas po 1 įvartį.  „Rokiškis“: Ž.Grunevas, D.Janušonis po 2, A.Rukšėnas, T.Urbonas, I.Afanasjevas po 1 įvartį.

I diviziono Rytų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Elektrėnų „Lokiai-Poseidonas“ 8 7 0 1 0 64:20 22 2. Rokiškio „Rokiškis“ 10 7 0 0 3 57:27 24 3. Juodupės „Juodupė“ 10 4 0 1 5 28:30 13 4. Vilniaus „Vilkai“ 7 3 1 0 3 18:20 11 5. Vilniaus „Ober-Haus“ 10 4 1 0 5 42:46 14 6. Vilniaus „Ice Wind“ 7 3 0 0 4 24:31 9 7. Vilniaus „Hockey Punks“ 9 3 0 0 3 22:48 9 8. Vilniaus „Meteoras“ 9 1 0 0 8 20:53 3

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.