pentathlon.lt

Geriausia Lietuvos penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė 2015 metų Pasaulio taurės II etapo moterų varžybų finale po įspūdingos kovos iškovojo pirmąją vietą. Gintarė Venčkauskaitė užėmė labai aukštą 4-ąją, o Lina Batulevičiūtė - 27-ąją.

Egipto sostinėje Kaire vykstančiose varžybose L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė po fechtavimo ir plaukimo rungčių buvo šešta, jojimo rungtyje surinko maksimaliai įmanomus 300 taškų ir prieš kombinuotąją šaudymo ir bėgimo rungtį buvo ketvirta. Nuo pirmavusios amerikietės Margaux Isaksen ją skyrė 31 sekundė, nuo antrąją vietą užėmusios prancūzės Marie Oteizos - 7 sek., o nuo lenkės Oktawios Nowackos - vos sekundė.

Mūsų sportininkei prireikė vos keleto akimirkų, kad pakiltų į antrąją vietą - artimiausias dvi varžoves olimpinė čempione aplenkė jau pirmajame šaudymo ruože.

Sportininkėms užsukus į šaudyklą trečiąjį kartą M. Isaksen ir L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė jau susitiko akis į akį - Lietuvos atstovė pradėjo šaudyti, kai amerikietė pajudėjo iš šaudyklos.

Ketvirtasis apsilankymas šaudykloje buvo lemtingas. M. Isaksen vėl pradėjo šaudyti anksčiau, bet nesusitvarkė su jauduliu ir paleido visą seriją netaiklių šūvių. Netrukus L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė grįžo į bėgimo trasą, o amerikietė dar gana ilgam liko šaudykloje ir prarado visas galimybe dar pakovoti dėl pirmosios vietos.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė šiandien iš viso surinko 1364 taškus. Antra likusi M. Isaksen - 1339, o į trečiąją poziciją pakilusi britė Freyja Prentice - 1323.

Ketvirtąją vietą užėmė taip pat fantastiškai kombinuotoje rungtyje pasirodžiusi G. Venčkauskaitė (1316)! Fechtavimo rungtyje kaunietė buvo 18-ta, plaukimo - 23-ia, bet jodama taip pat surinko 300 taškų ir prieš kombinuotąją rungtį pakilo į 14-ąją poziciją (66 sek. atsilikimas nuo lyderės).

Bėgdama ir šaudydama G. Venčkauskaitė tik patvirtino, kad šioje rungtyje lietuvės yra neįtikėtinai stiprios. Kaunietė distanciją įveikė per 12:41.54 min. ir rungtyje nusileido tik L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei (12:28.36).

Trečioji Lietuvos atstovė finale L. Batulevičiūtė užėmė 27-ąją vietą. Fechtavime ji buvo 19-ta, plaukime - 30-a, jojime - 12-ta, kombinuotoje rungtyje - 24-ta ir iš viso surinko 1217 taškų.