Pirmadienį Londone (Didžioji Britanija) surengtose 13-ųjų „Laureus“ sporto apdovanojimų iškilmėse pagrindiniai prizai įteikti Serbijos tenisininkui Novakui Džokovičiui ir Kenijos bėgikei Vivian Cheruiyot. Jie pripažinti geriausiais 2011 metų sportininkais.

Neoficialiai šie apdovanojimai vadinami sporto „Oskarais“.

24 metų N. Džokovičius pernai iš 76 mačų pralaimėjo tik šešis. Serbijos tenisininkas praėjusiais metais laimėjo tris iš keturių „Grand Slam“ serijos turnyrų - atvirąjį Australijos čempionatą (Australian Open„), Vimbldono turnyrą ir atvirąjį JAV čempionatą (“US Open„) bei penkis iš devynių ATP “Masters 1000" serijos turnyrų.

28 metų V. Cheruiyot pernai triumfavo pasaulio čempionato 5000 ir 10000 m distancijose.

Vivian Cheruiyot (nuotr. Elta)Vivian Cheruiyot (nuotr. Elta)

Geriausia komanda tapo UEFA Čempionų lygos varžybų ir Ispanijos čempionato nugalėtoja „FC Barcelona“.

Už sugrįžimą į sporto aukštumas apdovanotas Šiaurės Airijos golfo žaidėjas Darrenas Clarke'as, o už metų proveržį - kitas Šiaurės Airijos golfo žaidėjas Rory McIlory.

Geriausiu neįgaliųjų sporto atstovu išrinktas PAR bėgikas Oscaras Pistoriusas, o geriausiu ekstremaliojo sporto atstovu tapo JAV banglentininkas Kelly Slateris.

Oscar Pistorius (nuotr. SCANPIX)Oscar Pistorius (nuotr. SCANPIX)

Prizas už gyvenimo pasiekimus atiteko 74 metų Anglijos futbolo legendai Bobby Charltonui. Jis dėl sveikatos problemų iškilmėse nedalyvavo.