Istorinę pergalę Dakaro ralyje iškovojo Latvijos motociklininkas Janis Vinteras su KTM`u, pirmadienį laimėjęs devintąjį etapą iš Tišito Mauritanijoje į Nemą Malyje.

J. Vinteras vieną ilgiausių šiame Dakaro ralyje 494 km specialų greičio ruožą įveikė per 6 valandas 8 minutes 51 sekundę ir pusaštuntos minutės aplenkė antroje vietoje likusį prancūzą Cyrilą Despres`ą bei beveik 8 min. - trečiojoje pozicijoje likusį ralio lyderį šios klasės nugalėtojo titulą ginantį ispaną Marcą Comą:

1. Janis Vinters (Latvija) KTM 6:08:51
2. Cyril Despres (Prancūzija) KTM atsiliko 7:31
3. Marc Coma (Ispanija) KTM 7:53
4. Pal Anders Ullevalseter (Norvegija) KTM 7:53
5. Jean De Azevedo (Brazilija) KTM 9:34

Po devynių etapų bendroje įskaitoje pirmaujantis M. Coma daugiau, kaipo 54 su puse minutės lenkia antrą vietą motociklininkų klasėje užimantį C. Despres`ą.

Į aštuntąją poziciją pakilęs J. Vinteras lyderiui pralaimi pusketvirtos valandos:

8. Janis Vinters (Latvija) KTM 3:30:33

Po septynių etapų 97-ojoje pozicijoje buvęs lietuvių ekipažas - Aurelijus Petraitis ir Šarūnas Paliokas aštuntojo etapo taip ir nebaigė bei pasitraukė iš lenktynių. Po septynių etapų lietuvius nuo lyderių skyrė beveik 22 su puse valandos (22:22:46).

Kitas Lietuvos ekipažas Dakaro ralyje - Gintas ir Milda Petrai - iš lenktynių pasitraukė dar penktajame etape.

Devintąjį ralio etapą automobilių klasėje laimėjo savo gamybos bagiu važiuojantis prancūzas Jeanas-Louisas Schlesseras. Jis specialiajame greičio ruože sugaišo 5 val. 32 min. 3 sek. ir 13 sek. aplenkė antroje vietoje likusį nugalėtojo titulą ginantį tėvynainį Lucą Alphandą.

Trečias pirmadienį finišavo dar vienas Prancūzijos lenktynininkas Stephane`as Peterhanselis, kuris ir tapo naujuoju lyderiu bendroje lenktynių įskaitoje:

1. Jean-Louis Schlesser (Prancūzija) Schlesser-Ford 5:32:03
2. Luc Alphand (Prancūzija) Mitsubishi atsiliko 13
3. Stephane Peterhansel (Prancūzija) Mitsubishi 4:14
4. Hiroshi Masuoka (Japonija) Mitsubishi 8:38
5. Joan "Nani" Roma (Ispanija) Mitsubishi 14:27

Naujuoju lyderiu tapęs S. Peterhanselis beveik 8 min. lenkia į antrą vietą pakilusį L. Alphandą.

Nepasisekė po aštuonių etapų pirmavusiam Gineliui De Villiersui iš Pietų Afrikos. 129-ajame devintojo etapo kilometre užsidegė jo vairuojamo "Volkswagen" variklis ir, greičiausiai, jam šios lenktynės jau baigėsi: