22
J. Thiemannas (nuotr. FIBA)

Po antradienio lietuvių nesėkmės šiandien sekė ir kitų Baltijos brolių – latvių liūdesys. Po įnirtingos kovos Latvijos krepšininkai tik paskutinę minutę 81:79 nusileido Vokietijai ir baigė savo kelią link medalių.

22

Vienas rezultatyviausių Vokietijos gretose šiandien buvo Berlyno ALBA krepšininkas Johannesas Thiemannas, kuris ketvirtfinalio mače surinko 10 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

Po rungtynių su žurnalistais bendravęs krepšininkas neslėpė, kad Latvijos ekipa niekuo nenusileidžia į pusfinalį patekusiems vokiečiams.

„Net ir nebūdamas favoritu gali kautis kaip pašėlęs ir turi šansą laimėti kiekvienas rungtynes. Jie tikrai stipri komanda ir turėjome, ką veikti, šiandien. Mums labai pasisekė, kad mes laimėjome.

Jie žaidžia kaip komanda. Jie kartu kuria metimus, kartu kovoja vienas už kitą. Latviai panašūs į mus. Jie turi grupę žaidėjų, kurie visada kartu ir tai jiems labai padeda“, – gražių žodžių negailėjo vokietis.

Rungtynių baigtį apsprendė tik paskutinis Davio Bertanio nepataikytas metimas iš toli. Paklaustas, kas sukosi galvoje žiūrint šį latvio metimą J. Thiemannas sakė:

„Aš meldžiausi, kai jis metė, – šyptelėjo krepšininkas. „Laimei, jis nepataikė.“

Šiandien rezultatyviausias Vokietijos komandoje buvo po pertraukos į aikštę grįžęs Franzas Wagneris. Dar pirmame mače patyręs traumą vokietis nežaidė iki pat kevirtfinalio, bet sugrįžo su trenksmu, pelnydamas 16 taškų ir atkovodamas 8 kamuolius.

„Manau, kad pasirodžiau neblogai. Labai džiaugiuosi, kad vėl galėjau pasirodyti aikštelėje, džiaugiuosi, kad esu sveikas, o tai yra svarbiausia.

Tikiuosi, kad tai, jog patekom į pusfinalį, padės Vokietijos krepšiniui, daugiau vaikų pradės žaisti“, – džiugesio neslėpė Orlando „Magic“ krepšininkas.

Tiesa, pagrindiniam komandos lyderiui Dennisui Schroderiui šiandien buvo juoda diena. Ankstesniuose mačuose fiksavęs 21,2 naudingumo balo vidurkį ir vidutiniškai rinkdavęs po 19,8 taško, vokietis pataikė tik 4 metimus iš 26 bandytų (15,4 proc.) ir surinko -10 naudingumo balų.

Visgi pats krepšininkas to nesureikšmino.

„Darau viską, ko reikia komandai rungtynėse. Pusfinalyje darysiu tą patį, ką dariau šiandien ir pastaruosius mačus. Bus smagios rungtynės penktadienį“, – sakė jis.

Vokietija pusfinalyje susitiks su Jungtinių Amerikos Valstijų rinktine jau šį penktadienį, 15.40 val. Tiesiogiai rungtynes transliuos TV3 televizija, naujienų portalas tv3.lt ir naujos kartos televizija Go3.