Pekine vykstančiose žiemos olimpinėse žaidynėse ketvirtadienį estafetės rungtimi baigėsi rogučių sporto varžybos. Su trenksmu jose finišavo Latvijos rinktinė, iškovojusi bronzą ir pakartojusi 2014 m. pasiekimą.

Latvijai tai buvo 10-as medalis per žiemos olimpinių žaidynių istoriją. Net 5 iš jų iškovoti būtent rogučių sporte.  Pirmoji iš latvių į trasą pasileido Eliza Tiruma, kuri prarado apie 0.4 sek. pagrindinei konkurentei – Rusijos olimpinio komiteto (ROC) – komandai. Vėliau situaciją pagerino Kristeris Aparjodas. Jis panaikino visą latvių turėtą deficitą ir aplenkė rusus, o tuomet Martinis Botis su Robertu Plume įtvirtino persvarą prieš varžovus ir užtikrino medalius.

Latvijos rinktinės pergalę ir emocijas žiūrėkite ČIA:

Latvijos rinktinė estafetę baigė per 3 min. 4.354 sek. ir lyderiavo po 12-os komandų pasirodymų. Visgi, paskutinės startavo abi favoritės – Austrijos ir Vokietijos rinktinės. Jos pateisino savo statusą. Austrai galiausiai liko antri (3:03.486), o vokiečiai (3:03.406) laimėjo ketvirtą auksą rogučių sporto varžybose Pekine iš tiek pat galimų.

Vokiečiams estafetėje atstovavo tik Pekino olimpiniai čempionai – Natalie Geisenberger, Johannesas Ludwigas, Tobias Wendlas ir Tobias Arltas.