Helsinkyje (Suomija) ir Stokholme (Švedija) vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato S grupės rungtynėse pirmadienį Latvijos rinktinė 0:2 (0:0, 0:2, 0:0) pralaimėjo Danijos ledo ritulininkams ir prarado galimybę patekti į atkrintamąsias varžybas.

Nugalėtojams įvarčius pelnė Mortenas Greenas (25 min.) ir Mortenas Madsenas (36). Danijos komandos vartininkas Frederikas Andersenas atrėmė visus 35 varžovų metimus.

Latviai, po šešerių rungtynių turintys 6 taškus, grupėje nebepakils aukščiau penktosios vietos. Latvių pralaimėjimas atvėrė kelią į kitą etapą Čekijos ir Norvegijos komandoms.

Kitose rungtynėse S grupės nugalėtojos titulą jau užsitikrinusi Rusijos rinktinė 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) nugalėjo italus ir iškovojo septintąją pergalę iš tiek pat galimų.

Nugalėtojų gretose pasižymėjo Pavelas Daciukas (11), Jevgenijus Kuznecovas (25), Jevgenijus Biriukovas (29) ir Aleksandras Popovas (54).

H grupėje nugalėtojos titulą ginanti Suomijos rinktinė 4:1 (0:0, 3:0, 1:1) nugalėjo Kazachstano ledo ritulininkus.

Kitose rungtynėse Prancūzijos atstovai 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) įveikė baltarusius ir išsaugojo galimybes patekti į ketvirtfinalį. Dėl paskutinio kelialapio į atkrintamąsias varžybas prancūzai kovos su Slovakijos ledo ritulininkais.

Pasaulio čempionate dalyvauja 16 komandų, suskirstytų į dvi grupes. 1-4 vietas užimsiančios rinktinės pateks į atkrintamąsias varžybas.

Pirmadienio rungtynių rezultatai.

H grupė.

Baltarusija - Prancūzija 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Kazachstanas - Suomija 1:4 (0:0, 0:3, 1:1).

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai).

1. Kanada 6 5 0 1 0 30-14 16

2. Suomija 7 5 0 0 2 21-14 15

3. JAV 6 3 2 0 1 27-15 13

4. Slovakija 6 4 0 0 2 16-9 12

5. Prancūzija 6 3 0 0 3 17-27 9

6. Šveicarija 6 2 0 0 4 14-16 6

7. Baltarusija 6 1 0 0 5 10-18 3

8. Kazachstanas 7 0 0 1 6 11-33 1.