Šeštadienį prasidėjusiame dešimties komandų Latvijos futbolo čempionate pirmuosius įvarčius savo klubams pelnė Ričardas Beniušis ir Valerijus Mižigurskis.

Pirmuoju lyderiu tapo šalies vicečempionas Liepojos „Metalurgs“ klubas, kuriame iš keturių lietuvių žaidė tik Ričardas Beniušis, o Darius Miceika, Tomas Tamošauskas ir Artūras Rimkevičius net nebuvo registruoti rungtynėms.

„Metalurgs“ futbolininkai svečiuose 3:1 (0:0) įveikė Rygos „JFK Olimps-ASK“ ekipą, o pirmąjį įvartį nugalėtojams pelnęs R. Beniušis išlygino rezultatą - 1:1.

85-ąją minutę lietuvį pakeitęs kitas praėjusį sezoną Kauno FBK „Kaunas“ klube žaidęs puolėjas lenkas Arkadiuszas Klimekas (90+2 min.) padėjo tašką šiame susitikime.

Pirmąjį įvartį čempionate pelnė ir buvęs Vilniaus „Žalgirio“ saugas Valerijus Mižigurskis, tačiau jo Ventspilio „Vindava“ vienuolikė svečiuose 1:2 (1:0) nusileido „FK Jūrmala“ komandai.

Iki 67 minutės žaidęs V. Mižigurskis pasižymėjo 28 minutę, išvedęs savo komandą į priekį, o 51 minutę jau buvo parodyta geltona kortelė.

Pergalingai čempionatą pradėjo ir šalies čempionas „Ventspils“ klubas, kuriame įregistruoti du Lietuvos futbolininkai, savo aikštėje 1:0 (0:0) įveikęs Rygos „Skonto“ vienuolikę.

Darius Žutautas nebuvo registruotas rungtynėms, o Marianas Choružijus liko tarp atsarginių.

Pirmąjį tašką čempionate iškovojo lygos debiutantė Rėzeknės „Balzama“ komanda su dviem lietuviais, namuose susitikimą su Daugpilio „Daugava“ baigusi lygiosiomis 1:1 (0:0).

Visą mačą žaidę lietuviai buvo įspėti; Darius Regelskis - 24-ą minutę, o Marius Bezykornovas - 87-ąją.

Nesėkme pirmenybes pradėjo Rygos „Riga“ klubas su Mindaugu Kalonu, svečiuose 0:2 (0:1) pralaimėjęs Daugpilio „Dinaburg“ ekipai.