101
Latvija – Jungtinės Amerikos Valstijos 3:5 (nuotr. SCANPIX)

Šeštadienį pasaulio ledo ritulio čempionate Latvijos rinktinė nejuokais išgąsdino visą Ameriką – prieš JAV pirmavo 2:0 ir 3:1, bet galiausiai pralaimėjo 3:5 (1:0, 2:3, 0:2).

101

Latviai pirmąjį įvartį pelnė po kontratakos. 12-ąją minutę įmušė Teodoras Blugeris, pasinaudojęs Mario Bicevskio perdavimu.

Latvijos rinktinė dar kartą varžovus šokiravo iškart po pertraukos. 7-ąją antrojo kėlinio sekundę pasižymėjo Kasparas Daugavinis.

Amerikietis ritulį į vartus įstūmė 30-ąją minutę. Tikslus buvo J. T. Compheras. Tai latvių neįbaugino. Jie 32-ąją minutę pasinaudojo kiekybine persvara ir pakeitė rezultatą į 3:1. Įvarčio autorius – Oskaras Cibulskis.

JAV rinktinė iki antrojo trečdalio pabaigos išlygino rezultatą. Antrąjį amerikiečių įvartį 34-ąją minutę pelnė Nickas Bjugstadas, trečiąjį 39-ąją – Johnny Gaudreau.

Viskas sprendėsi trečiajame kėlinyje. 57-ąją minutę amerikiečius į priekį išvedė Andrew Coppas. Pačioje rungtynių pabaigoje latviai žaidė be vartininko. Tuo 59-ąją minutę pasinaudojo Dylanas Larkinas, įmetęs iš labai toli.

JAV ledo ritulininkai į vartus taikėsi 33 kartus, Latvijos – 23.

Amerikiečiai (12 taškų) pirmauja A grupėje. Latviai (9 tšk.) – ketvirti.

Dramatiškai klostėsi ir skandinavų mūšis. Suomiai po pratęsimo 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, 1:0) palaužė norvegus.

Komandos pirmuosius įvarčius pelnė, pasinaudojusios kiekybinėmis persvaromis. Norvegai 19-ąją minutę pirmavo po taiklaus Anderso Bastianseno metimo. Suomiai rezultatą išlygino 26-ąją minutę. Pasižymėjo Juuso Hietanenas.

Suomijos rinktinė 29-ąją minutę išsiveržė į priekį po Juliaus Honkos įvarčio. Ši komanda pirmavo iki 60-osios minutės. Tada norvegai žaidė be vartininko ir kiekybiniu pranašumu pasinaudojo. Pratęsimą išplėšė Andreasas Martinsenas.

Suomiams pergalę atnešė 62-ąją minutę pelnytas įvartis. Tikslus buvo Markusas Hannikainenas.

Suomijos komanda ant nubaustųjų suolelio praleido 24 minutes, Norvegijos – 10.

Suomijos rinktinė (9 tšk.) – B grupėje ketvirta, Norvegijos (8 tšk.) – penkta.