Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Labai palaikau tokius tyrimus ir jų viešinimą. Gal politikai pagalvos daugiau apie atsižvelgimą į žmonių poreikius, nuomonę. Geriau žmonėms gyventi būna ir tada, kada jie jaučiasi, kad gali įtakoti savo gyvenimą ir jo aplinką. Jei savivaldybių politikai daugiau žmones informuotų apie savo sprendimų tikslus ir priežastis, darytų po to žmonių apklausas dėl jau įgyvendintų ir numatomų sprendimų ir atsižvelgtų į tų apklausų rezultatus, padėtis pagerėtų. Galėtų sukurti infiormavimo sistemą, kur būtų perijodiškai ir pakankamai dažnai informuojama apie tai, kas padaryta, kas planuojama, kokios galimybės, kokią nuomonę yra išreiškę gyventojai apklausų metu ir pan. Svarbu, kad pateikiama būtų objektyvi informacija žmonėms prieinamu kanalu ir suprantama kalba. Tai būtų daug geriau ir įdomiau, negu kad kai per žiniasklaidą skelbiama tik skandalinga informacija nesistemingai ir kartais neobjektyviai. O ką jau kalbėti apie politinę propagandą, kai prieš rinkimus kalba vienaip, o išrinkti daro kitaip. Tada lieka jausmas, kad tuščias reikalas, už ką balsuoti ir ko tikėtis iš išrinktųjų, nes niekaip negali jų įtakoti. Tada norisi atsiriboti ar išvažiuoti kur kitur. Normalu, jei visuomenėje nesugeba susitvarkyti su savo gyvenimu 6 procentai žmonių, tai jau jų pačių problema. Bet jei 25 procentai gyvena žemiau skurdo ribos - tai jau politikos sukelta problema.
Taigi kokia gi Lietuvoje politika?
Labai palaikau tokius tyrimus ir jų viešinimą. Gal politikai pagalvos daugiau apie atsižvelgimą į žmonių poreikius, nuomonę. Geriau žmonėms gyventi būna ir tada, kada jie jaučiasi, kad gali įtakoti savo gyvenimą ir jo aplinką. jei savivaldybių politikau daugiau žmones informuotų savo sprendimų tikslus ir priežastis, darytų po to žmonių apklausas dėl jau įgyvendintų ir numatomų sprendimų ir atsižvelgtų į tų apklausų rezultatus padėtis pagerėtų. ypač palyginus su tokia kai prieš rinkimus kalba vienaip, o išrinkti daro kitaip. tada lieka jausmas, kad tuščias reikalas už ką balsuoti ir ko tikėtis iš išrinktųjų, nes niekaip negali jų įtakoti. Tada norisi atsiriboti ar išvažiuoti kur kitur. Normalu, jei visuomenėje nesugeba susitvarkyti su savo gyvenimu 6 procentai žmonių, tai jau jų pačių problema. bet jei 25 procentai gyvena žemiau skurdo ribos - tai jau politikos sukelta problema.
Idomus rezultatai, kad Birzu ir Pasvalio rajonuose mirciu nuo alkocholio apsinuodijimo beveik nera :) Gal todel, kad cia stiprios alaus gerimo tradicijos? :) :)
tyrimas is esmes geras, bet hipoteze klaidinga. Ne miestai lemia ar zmones laimingi ar ne. Patys zmones lemia. O kur kokie gyvena - daug sudetinsnis klausimas. Cia ir istoriniai ir ekonominiai ir socialiniai dalykai persipyne. Taip kad atsakymo Chomentauskas neras, bet nauda vis kazkokia - bent ivardintas kas tas savidestruktyvus elgesys.
VILNIUJE GYVENTI GERIAUSIA.Myliu VILNIU ;***
dr. Chomentauskas pateikė labai perspektyvią tyrimo sritį ir nelauktai įdomią.
Vieno tyrimo parametro nepastebėjau - ar yra bendruomenės ar jos veiklios, ar jos šviesios, kas jas buria, kiek jose įtakos turi bažnyčia ar, tarkim, tikras šviesuolis pedagogas?
Kur paskaityt visą straipsnį, o ne respublinį perpasakojimą?
idomus straipsnis. Tai kokie priešnuodžiai ? kur ta šviesa?
is panevezio ir tikrai cia gyventi yra gerai :)
Į Pagėgius kaukuolinio fūrą užvežė - va ir rezultatai: apsinuodijimai, mirtys keliuose, paksistai valdžioje...
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų