REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Diskusijos apie tai, ar galima šlapintis po dušu, tradiciškai yra higienos problema. Gydytoja socialiniame tinkle „TikTok“ paaiškino, kodėl ši problema iš tikrųjų yra daugialypė.

Diskusijos apie tai, ar galima šlapintis po dušu, tradiciškai yra higienos problema. Gydytoja socialiniame tinkle „TikTok“ paaiškino, kodėl ši problema iš tikrųjų yra daugialypė.

REKLAMA

Šlapinimasis prausiantis duše dar neseniai buvo propaguojamas kaip veiksminga priemonė taupyti vandenį ir padėti planetai, rašo express.co.uk.

Pernai „Showers To You“ atliktoje apklausoje net 76% apklaustųjų prisipažino tai darantys. Tačiau viena JAV gydytoja socialinėje žiniasklaidoje paaiškino, kodėl šlapinimasis po dušu nėra palankus žmogaus anatomijai.

Kodėl neturėtumėte šlapintis duše

Žaibiškai paplitusiame „TikTok“ vaizdo įraše, pavadintame „Kodėl neturėtumėte šlapintis duše“, gydytoja Alicia Jeffrey-Thomas iš Bostono urologijos klinikos nagrinėjo šią jautrią temą.

Gydytoja paaiškino, kad įprotis gali turėti įtakos ir šlapimo pūslės tinkamumui bei dubens dugnui. Jeffrey-Thomas vaizdo įraše, surinkusiame dešimtis tūkstančių palankių įvertinimų, paaiškino:

REKLAMA
REKLAMA

„Jei šlapinatės po dušu, arba atsukate kraną, o tada sėdate ant tualeto ir šlapinatės, tekant vandeniui, smegenyse sukuriate asociaciją tarp tekančio vandens garso ir poreikio šlapintis. Kai tai sujungiama su dubens dugno disfunkcija, gali kilti šlapimo nelaikymo  problemų, kai tik išgirsite tekantį vandenį“.

REKLAMA

Tekančio vandens poveikio tyrimai rodo, kad noras šlapintis yra sąlyginis ir refleksinis atsakas. Manoma, kad to priežastis yra panašumas į šlapinimosi keliamą triukšmą, kuris sukuria psichologinę asociaciją su veiksmu.

Antroji teorija teigia, kad tekančio vandens garsas skatina mūsų smegenis susisiekti su sfinkteriu – raumenų žiedu, kuris kontroliuoja šlapimą, tekantį per šlaplę, kad ši atsidarytų.

@scrambledjam Reply to @gwas007 why you shouldn’t pee in the shower (probably part 1 of multiple?) #learnontiktok #tiktokpartner ♬ Similar Sensation (Instrumental) - BLVKSHP

REKLAMA
REKLAMA

Poreikį šlapintis gali sukelti net tekančio vandens garsas

NHS šlapimo nelaikymą apibrėžia kaip netyčinį šlapimo išsiskyrimą, kuris, kaip manoma, paveikia milijonus žmonių. Egzistuoja keli šlapimo nelaikymo tipai, įskaitant priverstinį šlapimo nelaikymą, kuris reiškia šlapimo nutekėjimą po staigaus ir stipraus noro šlapintis.

Manoma, kad maždaug pusė visų vyresnių nei 20 metų moterų gyvenime patiria tam tikrą šlapimo nelaikymą. Nors ši būklė dažniausiai siejama su senėjimu, gimdymas yra dar vienas žinomas rizikos veiksnys.

NHS paaiškina: „Nuo poreikio pasišlapinti iki šlapimo išsiskyrimo dažnai praeina vos kelios sekundės. Jūsų poreikį šlapintis gali sukelti staigus padėties pasikeitimas ar net tekančio vandens garsas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja Alicia Jeffrey-Thomas, kuri taip pat yra sertifikuota dubens dugno kineziterapeutė, paaiškino, kad moterų dubens anatomija nėra skirta šlapinimuisi stovint.

Skirtingai nei moterys, vyrai turi prostatą, kuri palaiko šlapimo pūslę, todėl šlapintis stovint yra gerai.

Gydytoja sako: „Mums, gimusioms su moteriška anatomija, negalima šlapintis stovint. Net kapitono Morgano pozoje dubens dugnas tinkamai neatsipalaiduoja, o tai reiškia, kad mes tikrai neištuštiname visos šlapimo pūslės. Todėl pabandykite nusišlapinti prieš įjungdami dušo vandenį ir, jei prausiatės po dušu, pabandykite į tai nekreipti dėmesio“.

Kadangi stovėjimas yra sudėtinga padėtis, kai atsipalaiduoja dubens dugnas, kai kuriais atvejais šlapimo pūslėje gali likti šlapimo.

Tai nėra palanku žmogaus anatomijai??? O gaidziam ,,rurint,, viena kita i sykna palanku zmogaus anatomijai??? Ko ne rasot apie tai kas tikrai nera palanku zmogaus anatomijai?!o vis palaikot visus iskripiliu!
O kaip dėl kakojimo duše ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų