Šiandien Šiauliuose įvyko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) Žvaigždžių diena. Per ją lietuvių rinktinė 110:109 nugalėjo iš legionierių sudarytą "Time Team" komandą, dėjimo į krepšį konkursą laimėjo Mantas Kalnietis, o per tritaškių metimų koknursą nepralenkimas buvo Marius Runkauskas. Pusfinalyje jis pelnė net 26 taškus ir pagerinų šių LKL konkursų rekordą.

Žvaigždžių rungtynių pradžioje abi komandos tiesiog metimais atakavo krepšį, o pirmasis dėjimas Mantui Kalniečiui nepavyko. Po Mindaugo Lukauskio tritaškio rezultatu 7:4 pirmavo lietuviai. Netrukus M.Kalnietis po prasiveržimo galingai įkrovė iš viršaus. Lietuviai ir toliau fantastiškai atakavo iš toli kiek atitrūko į priekį – 25:16. Ir toliau komandos žaidė kiek nuobodžiai ir tiesiog atakavo krepšį iš toli. Po pirmojo kėlinuko legionieriai sumažino savo deficitą iki 3 taškų – 28:31.

Antrajame kėlinuke iš pradžių komandos žaidė kiek vangiai, o legionieriai sugebėjo išlyginti rezultatą – 34:34. Bene įspūdingiausias rungtynių epizodas iki šiol buvo M.Kalniečio perdavimas M.Lukauskiui, kuris ore įkrovė kamuolį iš viršaus. Neatsiliko ir legionieriai: Hollisas Price‘as nuo lentos perdavė kamuolį Goranui Jurakui ir šis neturėjo problemų jį įdėti į krepšį. Pamatęs, kaip sekasi H.Price‘ui mesti iš toli, tolimą metimą pataikė net ir Mamadou N‘Diaye. Įsižaidusios komandos pradėjo rungtyniauti kur kas efektyviau, o rezultatas buvo apylygis. Atrodė, jog gynybą žaidėjai susitarė gynybą pasilikti ateinančiose oficialiose rungtynėse, o šiandien netrukdė vienas kitam atlikti efektingus dėjimus ar metimus. Po dviejų kėlinukų lietuviai pirmavo 56:55.

Po didžiosios pertraukos iš pradžių krepšininkai žaidė ramiai, bet po to vėl buvo galima išvysti dėjimų. Taikliai krepšį atakavo H.Price‘as ir „Time Team“ ekipa išsiveržė į priekį 3 taškų skirtumu. Vienos minutės pertraukėlės metu Kenanas Bajramovičius šoko su „Lietuvos ryto“ šokėjom. Bosnis pakraipė užpakalį ir ramiai nuėjo link atsarginių žaidėjų suolelio. Netrukus įvyko dar vienas linksmas epizodas, kurio metu vienas rungtynių teisėjas pagavo kamuolį ir veržėsi link krepšio bei bandė atakuoti, tačiau Marijonas Petravičius jį stabdė pražanga. Žaidimą taip pat pagyvino D.Zavackas, ėmęs kamuolį varytis kojomis. Paskutinę trečiojo kėlinuko sekundę 2 taškus pelnė K.Bajramovičius, padidindamas legionierių pranašumą iki 6 taškų – 85:79.

Ketvirtojo kėlinuko metu Antonio Grantas, mesdamas kamuolį pats į lentą, po to pašokęs ore efektingai įkrovė jį iš viršaus. Legionieriai padidino savo pranašumą jau iki 11 taškų – 96:85. „Time Team“ komanda ir toliau pirmavo bei atrodė nusiteikusi atsirevanšuoti už pralaimėjimą analogiškose rungtynėse praėjusiais metais. Likus žaisti minutę, lietuviai sumažino savo atsilikimą iki 3 taškų (106:109), o apsigynę – ir iki minimumo (108:109). Lietuviai dar kartą apsigynė ir persvėrė rezultatą savo naudai – 110:109. D.Collinsas turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau jo metimas aukšta trajektorija tikslo nepasiekė.

Naudingiausiu mačo žaidėju tapo „Lietuvos ryto“ gynėjas H.Price‘as, pelnęs 27 taškus.

Lietuviai: V.Sirvydis 18, J.Mačiulis 17, D.Zavackas 13, N.Varnelis 11, M.Lukauskis ir M.Petravičius (7 atk. kam.) - po 10, M.Kalnietis 9, V.Pridotkas ir G.Vileita (7 rez. perd.) - po 8, P.Jankūnas 6.

"Time Team": H.Price‘as 27 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), K.Bajramovičius 26, A.Grantas 13, M.N‘Diaye (9 atk. kam., 3 bl.) ir M.Smithas - po 7, M.Brownas 6, D.Collinsas 2.

***

LKL snaiperių konkursą laimėjo įspūdingai atakavęs Klaipėdos "Neptūno" žaidėjas Marius Runkauskas.

Finalas

Justas Sinica ("Sakalai") 19
Marius Runkauskas ("Neptūnas") 22

Pusfinalis

Marius Runkauskas ("Neptūnas") 26 (visų laikų Lietuvos rekordas)