7
„Sūduva“ – „Kretinga“  (nuotr. NKL)

10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą. Arimanto Mikaločiaus vyrai išvykoje 64:62 (25:23, 24:11, 12:18, 3:10) palaužė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ ir pusfinalio seriją laimėjo 3-2.

7

Ketvirtojo kėlinuko starte iniciatyvos ėmėsi Dominykas Domarkas, kuris 6 taškais paeiliui artino šeimininkus 58:62. Likus 4 minutėms Domantas Vilys pridėjo baudas, o puolime strigusių kretingiškių pranašumas ištirpo iki 2 taškų (62:60).

Tuomet Mantas Ruikis ir Edgaras Danys klydo varydamiesi kamuolį, o Vilys baudų metimais likus 2 minutėms lygino rezultatą 62:62.

Ekipos vėl keitėsi nesėkmingomis atakomis, o likus 27,9 sekundės technine pražanga už vaidybą buvo nubaustas Tautvydas Kliučinykas, už tai Mindaugas Stašys realizavo baudą ir išvedė svečius į priekį 63:62.

Galiausiai po minutės pertraukėlės Stašys prametė iš vidutinio nuotolio, o rezultatą lyginti galėjęs Domarkas prametė, kamuolį sugriebęs Ernestas Bružas likus 1,6 sekundės stojo mesti dviejų baudų, iš kurių pataikė vieną (64:62).

Lemiamoje atakoje šeimininkai prametė, o kretingiškiai puolė triumfuoti. Per ketvirtąjį kėlinį Kretingos ekipa pelnė 3 taškus.

Įspūdingoje serijoje Kretingos ekipa visas tris pergales nuskynė Marijampolėje. Didžiajame čempionato finale kretingiškiai susigrums su „Jurbarko-Kario“ ekipa. Finalo startas numatytas balandžio 17-ąją.

Tuo metu Marijampolės komanda dėl trečios vietos susigrums su Palangos „Olimpu“.

Trečius metus „7bet-NKL“ rungtyniaujanti „Kretinga“ praeitus du sezonus užėmė priešpaskutinę, 13-ąją vietą.

Pirmoje rungtynių pusėje dominavo Edgaro Danio ir Ernesto Bružo vedami kretingiškiai, o po Nojaus Pabriežos dvitaškio prieš ilgąją pertrauką svečiai buvo susikrovę 15 taškų pranašumą (49:34).

Trečiojo kėlinuko starte sąlygas taip pat diktavo svečiai, kurie tiksint 26-ajai minutei išlaikė per pirmus du kėlinius susikrautą persvarą (57:42). Visgi po minutės pertraukėlės šeimininkai ėmė artėti.

Pauliaus Beliavičiaus ir Tautvydo Kliučinyko sėkmingos atkarpos užkurta Marijampolės komanda prieš lemiamą ketvirtį švelnino deficitą iki 9 taškų (52:61).

Kretingos ekipoje naudingumu išsiskyrė Rytis Zabita, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 7 taškai (2/2 dvit., 3/6 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 17 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Edgaras Danys, per 35 minutes pelnęs 16 taškų (4/9 dvit., 2/6 trit.).

Marijampolės komandai Vytautas Šulskis per 31 minutę pelnė 17 taškų (7/9 dvit., 0/3 trit., 3/3 baud.), atkovojo 6 kamuolius bei surinko 15 naudingumo balų.

„Sūduva-Mantinga“: Vytautas Šulskis 17 (7/9 dvit., 6 atk. kam.), Dominykas Domarkas 14 (4/9 dvit.), Paulius Beliavičius 12 (3/5 trit.), Domantas Vilys 8 (8/8 baud.), Tautvydas Kliučinykas 7.

„Kretinga“: Edgaras Danys 16 (4/9 dvit., 2/6 trit., 5 atk. kam.), Ernestas Bružas 15 (4/11 trit., 9 atk. kam.), Mindaugas Stašys (5/5 baud., 4 rez. perd.), Mantas Ruikis ir Rytis Zabita (10 atk. kam.) po 7.